Českým akvabelám na MS těsně uniklo finále volného programu

Barcelona

České akvabely Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou na mistrovství světa těsně neprošly do finále volného programu dvojic. V úterní kvalifikaci obsadily třinácté místo a od Švýcarek na dvanácté příčce, která jako poslední zaručovala postup, je dělilo 27 setin bodu.

České akvabely Soňa Bernardová (vlevo) a Alžběta Dufková v kvalifikaci na MS v Barceloně.

Bernardové tak na šampionátu skončila série tří finálových účastí za sebou. V katalánské metropoli uspěla v kvalifikaci volného i technického programu jednotlivkyň a spolu Dufkovou prošla i do bojů o medaile v technickém programu dvojic.

Na desetikilometrové trati se nedařilo dálkovým plavkyním - Silvie Rybářová skončila na 28. místě a Barbora Picková obsadila 37. příčku. Pro zlato si doplavala Brazilka Poliana Okimotová Cintraová a navázala na tři dny staré stříbro z poloviční trati. Druhou medaili získala rovněž na druhém místě její krajanka Marcela Cunhaová, která byla v sobotu na pětce třetí.