Rubriky:

Vodní sporty

Jídlo na MS? Tragédie, všechno je bez chuti a studené, stěžují si čeští veslaři

27. srpna 2013 15:56 - Čchungdžu

Čeští veslaři mají v dějišti mistrovství světa v korejském Čchungdžu problémy s kvalitou jídla. Opakuje se tak situace z olympijských her v Londýně, kde si všichni veslaři stěžovali na nedostatek jídla. Tentokrát je ale problémem spíše jeho kvalita.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Je to tragédie. Evropskou stravu tu vůbec neumí, všechno je bez chuti nebo příšerně ostré. A navíc je to pořád studené," uvedl skifař Ondřej Synek .

S kvalitou stravy mají veslaři problém na hotelu i v jídelně v závodním areálu. "V loděnici je to totálně studené. Úplně všechno, i maso. Ale musíme to jíst všichni. Katastrofa je to i na hotelu. A to máme jeden z těch lepších," přiznal třicetiletý Synek, který patří k hlavním favoritům skifu.

Asi jsem rozmazlenej

Stejně jako například skifařka Miroslava Knapková pravidelně snídá toast s džemem. "A po týdnu už toho mám plné brejle. Asi jsem rozmazlenej," pousmál se Synek.

"Já si myslím, že moc vybíravá nejsem, ale tady se moc nenajím. Za prvé mi to jídlo moc nechutná, a když přijdeme na hotel, tak tam nic není. Ke snídani sním pár suchých toastů. To asi není úplně ideální, když má člověk podat výkon a nemá tu stravu úplně tak, jak by si představoval," uvedla Knapková pro Český rozhlas.

Člen párové čtyřky Petr Buzrla poukázal na špatnou kvalitu i nedostatečné množství stravy. "Měli jsme například úplně smradlavou brokolici, která smrděla jako čerstvě zabitý kapr," řekl Buzrla, který se svými parťáky dnes postoupil z oprav do semifinále mistrovství světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty