Veslař Synek je potřetí v kariéře mistrem světa na skifu

Amsterodam

Skifař Ondřej Synek se potřetí v kariéře stal mistrem světa. V Amsterodamu dnes český veslař porazil v dramatickém souboji Mahého Drysdala z Nového Zélandu a obhájil loňský titul. Poprvé Synek vyhrál světový šampionát v roce 2010.

Ondřej Synek se zlatou medailí z mistrovství světa v Amsterdamu.

Jednatřicetiletý veslař pražské Dukly v letošní sezóně se svým dlouholetým sokem dvakrát prohrál, v hlavním závodě roku jej ale dokázal porazit o sedm desetin sekundy.

Na prvním mezičase byl Synek ještě druhý za Ángelem Fournierem Rodríguezem z Kuby, na kilometru už ale vedl. Na Drysdala, který tradičně začíná pozvolněji, měl k dobru 2,41 sekundy.

Následně ale pětinásobný mistr světa a olympijský šampión z Londýna zrychlil a bojoval se Synkem o vítězství. Tři sta metrů před cílem na tom byli oba skifaři stejně, ale český reprezentant dokázal Drysdalův atak odrazit a získal již devátou medaili z MS.

Druhá hvězda současného českého veslování Miroslava Knapková do bojů o medaile na skifu poprvé po třinácti letech na vrcholné světové akci nezasáhla a startovala ve finále B. Olympijská šampionka z Londýna, která v Nizozemsku obhajovala bronz, svou poslední jízdu vyhrála a celkově skončila sedmá.