Vodní sporty

Baumrtová postoupila na ME do finále dvoustovky čtvrtým časem

4. prosince 2015 09:20 - Netanja

Plavkyně Simona Baumrtová postoupila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v izraelské Netanji čtvrtým časem 2:04,69 minuty do odpoledního finále závodu na 200 metrů znak. Po čtvrteční nevydařené stovce bude mít česká naděje druhý pokus získat medaili v 16:52 SEČ. Do semifinále prsařské stovky prošla jako poslední Petra Chocová, ostatní čeští plavci vypadli.

Profimedia.cz

Baumrtová patřila už ve čtvrtek na stovce mezi favoritky, do finále postoupila druhým časem, ale svoji roli nezvládla a obsadila nakonec páté místo. Kromě dvoustovky, na které před dvěma lety v Herningu vybojovala stříbrnou medaili, ji v sobotu ještě čeká závod na 50 metrů, kde bude obhajovat zlato.

Chocová měla v pátek štěstí, časem 1:07,13 uhájila postup o dvě setiny sekundy. Trochu si tak spravila náladu, neboť na své silné trati 50 metrů ve středu skončila před branami finále o pět setin. "Pomalu jsem to rozjela, na konci jsem vůbec netuhla, jelo se mi to dobře," zhodnotila rozplavbu Chocová. "Ten čas je ale pomalý, musím to zlepšit," řekla plavkyně s osobním rekordem 1:05,50.

Časová osa: Vodní sporty