Plavkyní roku je podruhé za sebou polohovkářka Závadová

Barbora Závadová, pátá žena z mistrovství světa v Kazani v polohovém závodu na 400 metrů, byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezóny. Ve svazové anketě získala 94 bodů a o šest porazila kraulaře Jana Micku. Třetí místo v hlasování trenérů a funkcionářů obsadila Simona Baumrtová s 81 body. Výsledky byly dnes vyhlášeny v Galerii Louvre v Praze.

Barbora Závadová, pátá žena z mistrovství světa v Kazani v polohovém závodu na 400 metrů, byla vyhlášena v Praze nejlepším plavcem uplynulého roku.

Třiadvacetiletá Závadová prožila loni jednu z nejlepších sezón v kariéře. Po čtyřech letech se jí v dlouhém bazénu podařilo překonat vlastní český rekord na její nejsilnější trati, což ji posunulo do finále na světovém šampionátu. Na prosincovém mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Izraeli byla čtvrtá na stejné trati.

V anketě Závadová obhájila loňské vítězství a hlasování ovládla potřetí v kariéře. Rekord drží se čtyřmi triumfy Baumrtová, která hlasování ovládla v letech 2009 a 2010, kdy se zvlášť volili muži a ženy, a v sezónách 2012 a 2013. Třikrát ocenění získali ještě polohovkářka Hana Černá, znakařka Ilona Hlaváčková a kraulař Květoslav Svoboda.

"Zima nic moc, ale s létem jsem byla spokojená," zhodnotila uplynulou sezónu Závadová. Konkrétní plány na další rok zatajila. "Ale bude to náročné, po fyzické i psychické stránce," podotkla v připomínce na přípravu na olympijské hry v Riu.

Nejlepší juniorkou se stala kraulařka Barbora Seemanová, dálkovým plavcem Matěj Kozubek, kategorii synchronizovaného plavání vyhrály Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou a nejlepším skokanem do vody je Michal Navrátil.