Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Italská veslařská legenda Abbagnale potrestal syna za doping

11. února 2016 11:55 - Řím

Šéf italského veslařského svazu Giuseppe Abbagnale byl nucen potrestat svého syna Vincenza za porušení dopingových pravidel, čímž ho připravil o start na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde měl být veslovodem italské osmy. Potomek někdejší legendy světového veslování a dvojnásobného olympijského vítěze musí pykat za zmeškané kontroly.

 

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Dvaadvacetiletý Vincenzo Abbagnale, jenž v roce 2013 získal na dvojce s kormidelníkem spolu s Lucou Parlatem titul mistra světa, propásl v posledních měsících tři dopingové kontroly. Řádně prý neoznámil ani místo svého pobytu.

"Pravidla jsou jasná. Bylo to od něho naivní, ale podle pravidel ho to bude stát zákaz startů na jeden až dva roky," řekl Giuseppe Abbagnale, jenž spolu s mladším bratrem Carminem kraloval v 80. a na počátku 90. let na dvojce s kormidelníkem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.