Čeští slalomáři vybojovali na MSJ a do 23 let další tři medaile

Krakov

Čeští vodní slalomáři vybojovali na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Krakově další tři medaile. Tu nejcennější získala deblkanoe Albert Kašpar, Vojtěch Mrůzek mezi juniory. Kajakářka Karolína Galušková vybojovala v třiadvacítce stříbro, její mladší sestra Antonie přidala ve stejné disciplíně juniorský bronz.

Čeští deblkanoisté Albert Kašpar (vpředu) a Vojtěch Mrůzek při šampionátu v Krakově.

Kašpar s Mrůzkem i přes dvousekundovou penalizaci za dotek branky porazili o 33 setin německou dvojici Tuchscherer, Lehrach. "Byla to docela dobrá jízda, až na ten dotek na šesté bráně. Pak jsem se trochu lekl, že to nakonec nevyjde. Potom jsme ale zabrali a spodek tratě nám vyšel fantasticky," uvedl v tiskové zprávě svazu Mrůzek.

Karolína Galušková nestačila pouze na suverénní Australanku Jessicu Foxovou. Dvaadvacetiletá čtyřnásobná individuální mistryně světa mezi dospělými ovládla po kanoi i soutěž kajakářek.

"Přemýšlela jsem, jak to udělat, abych úplně nevytuhla," upozornila Galušková na chladné počasí. "Ale jinak se mi jelo dobře, jen v závěru trati jsem trochu pokazila poslední dvě vyjížděčky a měla jsem jeden dotek, o kterém moc nevím," dodala juniorská vicemistryně světa z let 2010 a 2012.

Česká výprava si z Krakova odveze celkem šest individuálních medailí. V sobotu se mistryní světa mezi juniorkami stala Tereza Fišerová, ve stejné disciplíně C1 přidali stříbro Lukáš Rohan v kategorii do 23 let a junior Matyáš Lhota.

MS juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Krakově:
Do 23 let:
Muži:
C2:
1. F. Brzeziňski, A. Brzeziňski (Pol.) 95,93 (0 tr. sekund)