Rubriky:

Vodní sporty

Franta vylepšil v Plzni dva znakařské rekordy v krátkém bazénu

22. října 2017 17:58 - Plzeň

Plavec Tomáš Franta vytvořil na mítinku Českého poháru v krátkém bazénu v Plzni dva národní znakařské rekordy. V sobotním finále na 50 metrů vyhrál výkonem 23,89 sekundy, o den později na dvojnásobné trati dohmátl za 51,42. Nové české maximum se na Slovanech zrodilo i v závodě žen na 1500 metrů volný způsob, který vyhrála Martina Elhenická časem 16:08,08.

 

Na padesátce Franta jako první Čech pokořil hranici 24 sekund. Jeho vlastní národní maximum mělo dosud hodnotu 24,34. "Vůbec jsem to nečekal. Po letní sezoně, kdy jsem maturoval, jsem se bál, že se nevrátím na své časy. Tohle je naprosto fantastické," radoval se devatenáctiletý talent na svazovém facebooku. "V závodě se mi skvěle vydařilo vlnění a ten čas? Prostě nemám slov," dodal.

Na stovce plavec Slávie Chomutov pro změnu jako první prolomil metu 52 sekund. Z čela historických tabulek vymazal výkon Martina Baďury 52,10, který byl národním rekordem od roku 2009.

Čtyřiadvacetiletá Elhenická překonala o více než sekundu tři roky starý výkon Barbory Závadové (16:09,74). "Už v pátek jsem si vylepšila osobák na 800 metrů. Ale český rekord na 1500? To je skvělé. V závěru mi sice docházely síly, ale nakonec to dopadlo výborně. Doufám, že se mi podaří nominovat se na evropský šampionát, kde bych chtěla časy ještě vylepšit," přála si Elhenická.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty