Rubriky:

Vancouver 2010

To se čekalo: Konopová se do finále akrobatických skokanek nedostala

20. února 2010 21:10 - VANCOUVER

Česká akrobatická skokanka na lyžích Martina Konopová se do dvanáctičlenného finále olympijského závodu ve Vancouveru neprobojovala. V sobotní kvalifikaci obsadila při své premiéře pod pěti kruhy 21. místo, k postupu jí scházelo téměř padesát bodů.

Pro Konopovou byla kvalifikace prvním závodem v sezoně. Kvůli vleklým sporům v úseku akrobatických disciplín pouze trénovala na můstcích s dopadem do vody a na hry do Vancouveru se dostala až díky dodatečné nominaci.

"Myslím si, že to v podstatě dopadlo dobře, i když výsledek možná vypadá jinak," řekl trenér Pavel Landa, který s Konopovou spolupracuje poměrně krátkou dobu. "Převzal jsem ji v určitém stavu a jsem realista, takže jsem něco podobného očekával," naznačil Landa, že příliš nepředpokládal, že by jeho svěřenkyně do finále postoupila.

Konopová vsadila na jistotu a předvedla skoky s nižší obtížností než většina z 22 soupeřek. Přesto české reprezentantce ani v jednom ze dvou pokusů nevyšel dopad, podruhé dokonce zavadila zády o zem a po výrazných bodových srážkách mohla těžko pomýšlet na elitní dvanáctku. Porazit dokázala jen dvě akrobatky.

"Věřím, že ji to nakopne do dalších závodů a na příští olympiádě bude lepší," uvedl Landa, podle nějž Konopová v tréninku předvedla několik solidních skoků a bylo na ní vidět postupné zlepšování. "Je to příslib do budoucna," dodal bývalý kouč olympijského vítěze Aleše Valenty.

Do finále překvapivě nepostoupila ani obhájkyně zlata z Turína Švýcarka Evelyne Leuová, která upadla při druhém skoku. Kvalifikaci vyhrála Běloruska Alla Cuperová.

Skoky žen - kvalifikace:
1. Cuperová (Běl.) 195,76 bodu, 2. Li Ni-na 192,10, 3. Kuo Sin-sin (obě Čína) 189,16, ...21. Konopová (ČR) 115,07 - nepostoupila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..