Rubriky:

Sázení

Federerův kat hraje o titul v Miami s Djokovičem

1. dubna 2007 13:17

Stejně jako v Indiana Well, tak i na Sony Ericsson Open skončil světový tenisový fenomén - Roger Federer - na Caňasovi. Před 14 dny Argentinec vypadl hned v dalším kole, ale nyní v Miami se dostal až do dnešního finále. V něm změří síly s finalistou z Indiana Wells Djokovičem.

Srb Novak Djokovič, který 20. narozeniny oslaví až 22. května je v tuto chvíli v žebříčku ATP na 10. příčce. Letos navazuje na loňskou sezonu, ve které se začal prosazovat a pomalinku ale jistě se dostávat mezi nejlepší hráče světa. V roce 2007 zaznamenal už 23 vítězství a pouze 5 porážek. Triumfoval na podniku v Adelaide, jak už bylo zmíněno, před 14 dny si zahrál finále v Indiana Wells, kde nestačil na Rafaela Nadala. V Miami tomu už bylo ale jinak; po setech 6:3 a 6:4 si Djokovič zajistil postup do semifinále právě na úkor mladého Španěla. V semifinále změřil síly s pouze o 7 dní starším Britem Andy Murrayem, kterého vyprovodil z kurtu velice rychle po setech 6:1 a 6:0. Na zdejším podniku v Miami svěřenec kouče Mariana Vajdy dále vyřadil Feliciana Lopeze, Llodru a Braccialiho. „Hraji ve velké pohodě, mé údery mají razanci i přesnost. Můj zápas s Nadalem byl mým vůbec nejlepším v kariéře,“ řekl talentovaný Srb.

Guillermo Caňas na sebe letos poprvé výrazně poukázal před 14 dny v Indiana Wells, kde vyřadil světovou jedničku Rogera Federera. Poté ale nestačil na Španěla Carlose Moyu a s turnajem se rozloučil. 55. hráč světa překvapil i na Sony Ericsson Open. Se štěstím si sice v 1. kole poradil s Timem Henmanem a ve 2. kole s Juanem Carlosem Ferrerem, ale poté přehrál ve dvou setech Richarda Gasqueta. Ve 4. kole opět narazil na Federera a díky dvěma úspěšně zvládnutým tiebrekům uštědřil Švýcarovi další letošní porážku. To Argentince určitě velmi nabudilo a v dalších zápasech se to jasně projevilo - hladce ve dvou setech přehrál nejprve Robreda a v semifinále i Chorvata Ljubičice. „ Je to jako sen, během 12 dnů jsem dvakrát porazil Rogera Federera. Hodně si díky tomu v tuto chvíli věřím,“ řekl Argentinec, který si dnes zahraje poprvé v kariéře finále takovéhoto prestižního podniku. „Cítím se velmi dobře a věřím, že jsem schopný vyhrát 7. zápas v řadě. Na druhou stranu je pravda, že Djokovič hraje nyní fantasticky. Je hodně jistý a právem byl ve finále i v Indiana Wells,“ dodal hráč, který letos odcházel z kurtu jako poražený pouze třikrát.

Myslím si, že se můžeme těšit na opravdu zajímavé utkání, oba hráči si jistě nic nedarují a moc dobře vědí, že triumfovat může jenom jeden z nich. Podle bookmakerů společnosti bwin je favoritem srbský mladíček s kursem 1.51. Kurs na Argentince má hodnotu 2.22.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení