Rubriky:

Sázení

Profisázkař Dědič: Titul vyhraje Slavia

30. července 2008 13:29

Do startu nového ročníku Gambrinus ligy zbývají už jen čtyři dny a v médiích se opět začíná řešit otázka, kdo vyhraje mistrovský titul. Lubor Dědič, postrach všech sázkových kanceláří, favorizuje i díky svým sympatiím pražskou Slavii. Ovšem nejen na to jsme se jej zeptali v našem exkluzivním rozhovoru.

Sázkové kanceláře vás nemají moc v lásce, jak jste se vůbec stal profisázkařem?
Sázím již od svých 18 let, ale z počátku to byly takové klasické fanouškovské sázky na Slavii, na ČR a akovky o 50 zápasech. Sázení, jako obživě, jsem se začal věnovat až poté, co jsem pro společnost Victoria-tip začal ve svém baru přijímat sázky. Postupně jsem takto provozoval 3 pobočky, až je Victoria-tip všechny pro obrovský mínus v hospodaření uzavřela... To byla známka toho, že jsem na dobré cestě. (usmívá se)

Vzpomínáte si, na jaký zápas jste vsázel poprvé v životě? Vyšla vám tato sázka?
Na svoji první sázku si pamatuji, bylo to krátce poté, co v pasáži Lucerna pan Horáček otevřel svoji první pobočku Fortuny. Vsadil jsem na vítězství Anglie v nějakém přátelském utkání v kurzu 1,4 za 100 korun, a skončilo to remízou 1:1. Byl jsem z toho hodně rozladěný, neboť jsem byl v té době v učení a sto korun pro mě bylo docela dost peněz

Na kurzovém sázení jste získal majlant, stal jste se milionářem, máte spočítané, kolik jste dosud vyhrál?
Ano, vedu si svoje vlastní statistiky. Zisk ze sázek (výhry minus vklady) mám již více než 100 miliónů korun, ovšem částka, kterou bych označil za čistý zisk, je přibližně poloviční. Se sázením mi pomáhá větší množství lidí, kteří mají své provize, a být u informací včas, také něco stojí. Co se týče jednotlivých výher, tak ty se pohybují přibližně v rozmezí 50 tisíc až do 3 miliónů korun. Ale týdně jsou takovýchto výherních tiketu desítky.

Jaká byla vaše nejvyšší výhra a naopak kolik jste doposud prohrál nejvíce?
Největší sázka, kterou jsem zatím s českou sázkovou kanceláří uzavřel, byla milion korun a kupodivu to bylo u společnosti Chance. Tuto sázku jsem ale prohrál. Sázel jsem na finále MS ve fotbale Itálie-Francie a můj tip byl, že padne méně jak 1,5 gólů. Velmi rychle to bylo 1:1, a tak to i skončilo.

Sázení se pro vás stalo prací, kolik vám průměrně denně zabere času?
Když jsem se sázení začal věnovat naplno, zabralo to v průměru 16 hodin denně a 7 dnů v týdnu. V současné době mi již sázky připravuje tým lidí a já jen rozhoduji, do čeho v konečné fázi "investovat" a pochopitelně už to tolik času nesežere .

V Česku se sází především na fotbal, který nemá konkurenci. Je to u vás stejné?
Ano, i já v drtivé většině sázím na fotbal, ale sázím naprosto na vše, kde si myslím, že by se dalo uspět. Již jsem měl větší sázky uzavřené například i na šipky či bowls.

Za pár dnů startuje nový ročník Gambrinus ligy, koho tipujete na vítěze mistrovského titulu?
Myslím si, že se bude rozhodovat mezi Slavií a Spartou. Fandím Slavii, a proto můj tip je jednoznačný – "sešívaní" obhájí na svém novém stadiónu titul. Ale všichni víme, že to nebude jednoduché a své peníze bych do takové sázky neinvestoval.

V červnu se všichni fotbaloví fanoušci dočkali mistrovství Evropy, během kterého se mnohonásobně zvýšil počet sázek. Jak jste si při tomto turnaji vedl vy, stal se pro vás úspěšným?
Na mistrovství Evropy jsem prosázel hromadu peněz a lehce ziskový jsem byl, ale nebyl to žádný zázrak. Pořádně jsem se zahojil až při následném Wimbledonu.

Nezapomenutelným střetnutím se bezpochyby stalo utkání našeho výběru s Tureckem. Na koho jste měl vsazeno?
Co se sázení věnuji jako obživě, tak striktně odděluji sázky od fandovství. Na první dva zápasy české reprezentace jsem měl vsazeno na soupeře, ačkoliv jsem pochopitelně našim přál úspěch. Ovšem na naše soupeře české sázkové kanceláře vypsaly kurzy, kterým se nedalo odolat... Co se samotného utkání ČR-Turecko týče, tak jsem neměl vsazeno vůbec a zápas jsem prožíval jen jako fanoušek. Z výsledku jsem byl hodně smutný.

Na jakou fotbalovou ligu nejraději vsázíte?
Sázím naprosto na všechny možné ligy, kde se mi líbí kurz zápasu, ale prioritu má pochopitelně anglická liga.

V sázení je důležité mít dostatek informací, kde je pro své tipy většinou čerpáte?
Na tuto otázku vám s dovolením neodpovím.

V Česku se stále často spekuluje o korupci ve fotbale a domlouvání výsledků. Co si o tom myslíte, dostala se k vám už někdy informace o zápase, který by mě být předem domluvený?
Korupce je problém celé společnosti a nejen sportu jako takového. Myslím si, že mám docela dost známých, kteří se kolem fotbalu točí a abych řekl pravdu, tak se ke mě dostaly jen domluvené zápasy z druhé ligy a níže. Co se první ligy týče, tak si nedělám iluze, že by bylo vždy vše čisté, avšak nikdy se ke mě prověřená informace o domluveném utkání nedonesla. I když nepřímých indicií jsem již také na první ligu pár měl. Vím, že si většina lidí myslí, že musím být členem nějaké sportovní mafie, když se mi tak daří, ale není to pravda a domluvené zápasy odsuzuji a nesnáším. Korupce ve sportu je a bude, ovšem jak sportu, tak kurzovému sázení každý domluvený výsledek velmi škodí.

Otázka na závěr. Umíte si představit, že byste se sázením nadobro skončil a začal se věnovat něčemu jinému?
Jsem velmi hravý člověk a upřímně se děsím chvíle, až budou mít naši bookmakeři lepší informace než já. Zatím tato chvíle ještě nenastala a svou budoucnost bez sázení nevidím a popravdě si jí ani nedovedu představit.

Zrušit


Časová osa: Sázení