Hradecké stojí v cestě do finále v Istanbulu Petkovičová

Blízko finálové účasti je v Istanbulu Lucie Hradecká. Česká tenistka, která plní roli turnajové osmičky, se v sobotním semifinále utká s Andreou Petkovičovou. Jednadvacetiletá Němka ve čtvrtfinále překvapivě vyřadila nasazenou sedmičku – Bělorusku Govorcevovou. Vítězka si z Turecka odveze 37 tisíc dolarů a 280 bodů do žebříčku WTA.

Česká tenistka Lucie Hradecká

Rodačka z bosenské Tuzly Petkovičová naposledy vyhrála turnaj v Bad Gasteinu. Letos postoupila do druhého kola Australian Open, jinak se přes kvalifikaci prokousala do hlavního turnaje ještě ve Stuttgartu a Budapešti. Na okruhu ITF vyhrála turnaj v Bukurešti.

Čtyřiadvacetiletá Hradecká letos nejdále došla ve Štrasburku, kde ji až ve finále porazila Rezaiová. Ve čtvrtfinále vypadla ve Fezu. Naposledy v Bad Gasteinu sice Hradecká skončila v prvním kole, společně s Andreou Hlaváčkovou ale vyhrály čtyřhru.

Obě tenistky se utkaly jedinkrát, letos v Belfortu se radovala Hradecká.

Vítězku ve finále čeká lepší z dvojice Věra Duševinová (5-Rusko) – Timea Bacsinszká (Švýcarsko).

Na vítězství Petkovičové si můžete vsadit v kursu 1,38, na výhru Hradecké vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,59.