Berdycha ve Valencii čeká Mathieu

Po vyvrcholení sezóny žen pílí k Turnaji mistrů i muži. V jednom z posledních turnajů se představí ve Valencii i Tomáš Berdych. Český daviscupový reprezentant se v prvním kole utká s Francouzem Paulem-Henri Mathieuem. Vítěz si ze Španělska odveze 323 tisíc dolarů a 500 bodů do žebříčku ATP.

Tenista Tomáš Berdych během zápasu proti Maratu Safinovi na turnaji v Šanghaji

Čtyřiadvacetiletý Berdych letos vyhrál turnaj v Mnichově, až ve finále prohrál se Söderlingem v Sunrise. V semifinále se rozloučil s domácím challengerem v Prostějově. Na US Open skončil ve 3. kole na raketě Chilana Gonzaleze, v Kuala Lumpuru prohrál Berdych ve čtvrtfinále opět se Söderlingem. Naposledy v Šanghaji prohrál ve třetím kole s Francouzem Simonem.

Rodák ze Štrasburku Mathieu je v žebříčku ATP na 33. místě, letos sedmadvacetiletý tenista došel do finále v Hamburku. V semifinále skončil v Brisbane a Métách. Naposledy v Lyonu prohrál ve druhém kole s krajanem Gicquelem.

Oba tenisté se utkali jedinkrát, letos ve Wimbledonu vyhrál Berdych hladce 6:2, 6:4 a 6:4.

Vítěz námi vybraného zápasu ve druhém kole narazí na úspěšnějšího z dvojice Simon (5-Francie) – Kunicyn (Rusko).

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,42, na výhru Mathieuho vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,46.