Živě

Španělský tenis v šoku! Jména grandslamových vítězů jsou spojována s podvodem

20. června 2019 06:48 - Madrid/Praha

Další tenisový skandál na obzoru? Už to tak vypadá. Španělský internetový deník El Confidencial přišel s informací, v níž je do tenisového podvodu zapleten vítěz French Open ve čtyřhře Feliciano López. Španělský tenista měl údajně ovlivnit utkání čtyřhry ve Wimbledonu před dvěma roky.

 

Profimedia.cz

Místo, aby se soustředil na turnaj v Queen’s Clubu, kde se má objevit ve dvouhře a poté ve čtyřhře s Andym Murraym, musí řešit zcela jiné starosti. Jeho jméno se totiž v médiích objevilo v souvislosti s tenisovým podvodem. Feliciano López se údajného manipulování se zápasem měl dopustit před dvěma roky ve Wimbledonu.

Španělský tenista tehdy po boku svého krajana a jmenovce Marka Lópeze, s nímž vyhrál v Paříži na Roland Garros v roce 2016, překvapivě vypadl v prvním kole deblu  s nenasazeným párem Mattem Reidem a Johnem Patrickem Smithem. Španělé sice vyhráli první set 6:3, avšak další tři už získala australská dvojice 7:6, 6:2 a 6:4.

Podle španělského internetového deníku El Confidencial jméno López figuruje v telefonických odposleších. Na nich je zaznamenán rozhovor Carlose Arandy, bývalého fotbalisty, který se ovlivňováním fotbalových a tenisových zápasů zabýval. Podle policie na nich Aranda tvrdí, že má o tomto utkání informace a nárokuje si padesát procent z celkové výhry.

„Feliciano López a jeho parťák prohrají čtyřhru,“ měl být tip. „Kolik mám vsadit?“ ptal se neznámý muž Arandy. „Kolik chceš, je to Wimbledon,“ odpověděl prý Aranda. Podle webu The Guardian Feliciano López okamžitě poté, co zjistil, že byl do skandálu zapleten, kontaktoval právníky a Marc López údajně prohlásil, že nikdo nemá právo takhle špinit jejich jména.

Feliciano López navíc připomněl, že do zmiňovaného deblového zápasu šel se poraněnou nohou, kvůli níž musel skrečovat utkání 1. kola dvouhry s Francouzem Adrianem Mannarinem. "Zkusil jsem pak čtyřhru, dali jsme do toho maximum, ale prohráli jsme. To je vše," uvedl. "Vždy jsem věřil v hodnoty fair play," dodal.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu už byla s případem vítězů French Open ve čtyřhře obeznámena, ale zatím se k ničemu nehodlá vyjadřovat.

vk, Sport.cz, Právo

  Badosaová - Vondroušová probíhá
20210728T05:55:00+0200
Badosaová vs. Vondroušová
Badosaová vs. Vondroušová
Badosaová
Vondroušová
  Krejčíková, Siniaková - Bartyová, Sandersová probíhá
20210728T06:00:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Bartyová, Sandersová
Krejčíková, Siniaková vs. Bartyová, Sandersová
Krejčíková, Siniaková
Bartyová, Sandersová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.