Rubriky:

Tenis

Krize na kurtech, propad žebříčkem. Bývalá světová jednička se rozhodla pro razantní krok

7. října 2019 17:17 - Praha

Když začínala letošní sezonu, doufala, že bude lepší než ta minulá. Ale byla ještě horší. Garbiňe Muguruzaová sice dokázala obhájit jediný loňský titul, který získala na turnaji v Monterrey, avšak žádný další nepřidala, propadla se žebříčkem a teď raději předčasně ukončila sezonu. Bývalá světová jednička se totiž vydává hledat jinou cestu, takovou, která by ji vrátila na vrchol.

 

Profimedia.cz

Tahle sezona jí vůbec nevyšla podle jejích představ. I když na začátku roku to vypadalo, že by se zase mohla zvednout. Na několika turnajích si Garbiňe Muguruzaová zahrála čtvrtfinále a v Monterrey dokonce dokázala obhájit loňský titul, avšak pak přišel pád. Po osmifinále na French Open a vypadnutí v úvodním kole Wimbledonu ukončila spolupráci s trenérem Samem Sumykem.

K žádnému zlepšení ale nedošlo. Na několika dalších turnajích nepřešla přes první kolo. Bývalá světová jednička se na kurtech trápila a nevěděla, jak z krize ven. Před dvěma týdny ve Wu-chanu se jí sice povedlo dostat do druhého kola, avšak v něm nestačila na Elinu Svitolinovou. Minulý týden pak v Pekingu prohrála hned úvodní utkání se Sofií Keninovou.

Dvojnásobná grandslamová vítězka si uvědomila, že tohle k ničemu nevede a rozhodla se pro razantní krok. Odhlásila se z turnajů v Tchien-ťinu a v Moskvě a předčasně ukončila sezonu. Zatímco tenistky budou ještě usilovat o body do žebříčku, Muguruzaová bude hledat cestu. Takovou, která by jí přivedla zpátky mezi nejlepší.

„Stále jsem motivovaná, stále mám obrovskou touhu být na vrcholu a toužím zase držet trofeje ve svých rukou,“ hlásila odhodlaně na webu WTA. To, že jí ale nečeká žádný lehký úkol si uvědomuje. Nejdříve si totiž musí najít stálého trenéra a poté zase na sobě tvrdě začít makat.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis