Rubriky:

Tenis

Naštvaná Serena mluvila jen proto, aby nedostala pokutu

5. září 2007 10:03 - NEW YORK

Naštvaná Serena Williamsová přišla po čtvrtfinálové porážce na US Open s Justine Heninovou na tiskovou konferenci pouze proto, že nechtěla platit pokutu. Před novináři skrývala svou uplakanou tvář pod baseballovou čepicí a do příliš rozvitých souvětí se nepouštěla.

"Abych k vám byla upřímná, nemám vůbec zájem o tom zápase mluvit, ale také nechci dostat pokutu. To je jediný důvod, proč jsem tady. Nemůžu si dovolit platit pokuty, když pořád prohrávám," řekla hořce bývalá světová jednička, které se současnou tenisovou královnou z Belgie prohrála 6:7 a 1:6. Tenisté mají účast na pozápasových tiskových konferencích povinnou, jinak je čeká finanční postih.

Pětadvacetiletá Williamsová podlehla ve čtvrtfinále grandslamu Heninové už potřetí za sebou a po černém hattricku neměla na rozbor porážky náladu. "Ne. Nemůžu. Je mi líto. Nějaké další otázky?" odpověděla na dotaz novináře, jestli může říct, v čem byl problém, že stejně jako letos na Roland Garros a ve Wimbledonu i v New Yorku Heninové podlehla.

Své belgické soupeřce, s níž má nyní vyrovnanou bilanci 6:6 na zápasy, odmítla přiznat na výsledku zásluhu. "Dala spoustu šťastných úderů a já udělala spoustu chyb," uvedla vítězka letošního Australian Open, jež kvůli zranění palce na ruce mezi Wimbledonem a US Open nehrála. "Nemyslím si, že mě to ovlivnilo. Ale možná ano," dodala mladší ze sesterského dua.

Serenu může v semifinále pomstít právě její starší sestra Venus, musí však nejprve vyřadit Srbku Jelenu Jankovičovou. "Každý zápas je pro mě jako finále. Pokud budu muset hrát s Venus, bude to pro mě výzva utkat se s oběma sestrami na jednom turnaji," uvedla Heninová, jež má s aktuální wimbledonskou vítězkou Venus Williamsovou negativní zápasovou bilanci 1:7. Jankovičovou oproti tomu porazila ve všech z dosavadních sedmi vzájemných duelů.

Djokovič poprvé ve čtvrtfinále

Krajan Jankovičové Novak Djokovič postoupil poprvé v kariéře do čtvrtfinále newyorského grandslamu, v úterý na něj nestačil Juan Monaco. Třiadvacátý nasazený Argentinec dokázal světové trojce sebrat set i přesto, že právě v něm přišel mimořádně kuriózním způsobem o bod. Rozhodčí ho totiž potrestal ztrátou míčku kvůli tomu, že mu vypadl z kapsy balónek.

K neobvyklé události došlo za stavu 5:3 v tie-breaku třetího setu během výměny od základní čáry. Když Monaco odpálil míček, druhý žlutý balónek mu vypadl z kapsy, což se stalo už podruhé během zápasu. Argentinec okamžitě přestal hrát, upustil raketu a začal křičet, protože věděl, co musí následovat.

"Hned jsem si uvědomil, že jsem přišel o bod. Bylo to hodně divné, pořádně jsem se na ty svoje trenky rozkřikl. Něco takového se přece nemůže stát dvakrát během jednoho zápasu," zlobil se Monaco, jenž se ale dokázal zkoncentrovat a set proti favorizovanému soupeři po výsledku 8:6 ve zkrácené hře získal.

V následující sadě však Djokovič dominoval 6:1 po čtyřsetovém vítězství se kvalifikoval mezi nejlepší osmičku. "Nikdy jsem nic podobného nezažil, je to zajímavá zkušenost," řekl ke kurióznímu incidentu dvacetiletý Srb, jehož příštím soupeřem bude o jedenáct let starší Španěl Carlos Moya.

ČTK

Časová osa: Tenis