Rubriky:

Tenis

Tenista Clément prozradil, že mu byl nabídnut úplatek

30. října 2007 14:15 - PAŘÍŽ

Francouzský tenista Arnaud Clément prozradil, že dostal nabídku finanční odměny za to, že schválně prohraje zápas. Devětadvacetiletý finalista Australian Open 2001 bližší podrobnosti neuvedl.

"Stalo se mi to, ale neřeknu kde a jak. Neuvažoval jsem ani sekundu, řekl jsem 'Ne'," uvedl bývalý hráč první světové desítky, který je nyní v žebříčku na 53. místě.

Podobné nabídky považuje za velký problém. "Je to vážné. Nedovedu si představit, že by to přijali hráči z elitní desítky. Pro hráče, kteří nejsou na žebříčku tak vysoko, to ale může být jiné," upozornil.

O ovlivňování tenisových zápasů na okruhu ATP se v poslední době mluví čím dál častěji. Brit Andy Murray nedávno prohlásil, že korupce je v tenise naprosto běžná, podezření z neférového chování čelí čtvrtý hráč světa Nikolaj Davyděnko. Kvůli podezřelým sázkám ATP vyšetřuje zápas ruského tenisty s Argentincem Martinem Vassallem Arguellem na turnaji v Sopotech, který Davyděnko vzdal.

Minulý týden dostal tentýž hráč pokutu 2000 dolarů za nedostatečné nasazení v duelu s Chorvatem Marinem Čiličem v Petrohradu. Umpirový rozhodčí Davyděnkovi v jeho průběhu udělil varovaní za to, že se snaží prohrát schválně.

 

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis