Rubriky:

Tenis

Takhle špatně jsem servíroval málokdy, žehral Berdych po nečekané porážce

20. ledna 2010 11:59 - MELBOURNE

Téměř nefungující servis byl podle Tomáše Berdycha příčinou jeho nečekané porážky s Jevgenijem Koroljovem z Kazachstánu ve druhém kole Australian Open. Český tenista se ve středu s úvodním grandslamovým turnajem sezóny rozloučil po setech 4:6, 4:6 a 5:7.

 

ČTK/AP

"Bylo to hodně nešťastné utkání. První stránkou mince bylo to, že soupeři vycházelo téměř vše, druhou, že můj servis byl absolutně špatný. Ani si to nedokážu vysvětlit, takhle špatně jsem servíroval málokdy," řekl spolupracovníkovi ČTK jednadvacátý nasazený Berdych.

Čtyřiadvacetiletý Čech ztratil servis v utkání sedmkrát i proto, že úspěšnost jeho prvního podání dosáhla jen 51 procent. "Když vám podání nefunguje proti někomu, kdo hraje takhle agresivně, tak pak se dočkáte takového výsledku," dodal Berdych, jenž v předchozích třech ročnících Australian Open postoupil vždy do osmifinále.

Berdych se s moskevským rodákem reprezentujícím Kazachstán utkal předloni ve Wimbledonu a vyhrál v pěti setech, ve středu byl úspěšnější soupeř. "Hrál velmi dobře. Umí hrát i míče hodně daleko za čáru, ale dnes měl svůj příznivý den. Klobouk dolů před ním," ocenil Koroljova.

Utkání z jeho pohledu nebylo beznadějné, ale své příležitosti český daviscupový reprezentant nevyužil. "Samozřejmě, že jsem měl šance na zvrat. Mít třeba set za zády, tak by to vypadalo jinak. Mohli jsme ještě být na kurtu v době, kdy teď odpovídám na otázky," poznamenal.

Protože Berdych tradičně nehraje na grandslamech čtyřhru, turnaj pro něj skončil už ve středu prvního týdne. "Určitě mě vyřazení mrzí, přece jen je příjemnější dostat se na prvním grandslamu sezóny co nejdál. Ale zase se mi povedl úvodní turnaj v Brisbane, takže tenis jsem určitě hrát nezapomněl a je potřeba dívat se dopředu. Teď zapracujeme na odstranění chyb a budu věřit, že příště se mi zase povede lépe," dodal Berdych, jenž v Brisbane postoupil do semifinále.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis