Bývalá světová jednička Muster se definitivně rozloučil s tenisem

26. října 2011 10:22 - VÍDEŇ

Bývalá světová jednička Thomas Muster se definitivně rozloučil s tenisem. Čtyřiačtyřicetiletý veterán, který se loni vrátil na kurty po jedenáctileté pauze, v úterý v prvním kole turnaje na domácí půdě ve Vídni prohrál s krajanem Dominikem Thiemem 2:6 a 3:6.

 

Heinz-Peter Bader, Reuters

Muster, který si během návratu zahrál i kvalifikaci challengeru v Praze a během 26 zápasů jen dvakrát vyhrál, chtěl původně hrát i v příštím roce, ale nakonec změnil názor.

"Můj návrat nebyl o vyhrávání, ale chtěl jsem si zase zahrát na nejvyšší úrovni. Moje rodina mě však potřebuje víc než tenis," citovala agentura AP vítěze 44 titulů,

Osmnáctiletý Thiem měl s Musterem problémy jen ve druhém setu, ve kterém otočil skóre z 1:3 na konečných 6:3 a připsal si první vítězství na okruhu ATP. "Vyhrál hráč, který si to zasloužil. Dominic navíc body do žebříčku využije víc než já," uvedl Muster.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.