Rubriky:

Tenis

Odměny na tenisovém Australian Open opět vzrostly

2. října 2013 10:57 - Melbourne

Finanční prémie na tenisovém Australian Open opět vzrostly. První grandslam sezóny bude v roce 2014 rozdělovat na odměnách o deset procent více peněz, dotace ve srovnání s letošním ročníkem stoupla z 30 na 33 miliónů australských dolarů (asi 584 miliónů korun).

 

Dita Alangkara, ČTK/AP

"Už loni jsme řekli, že tihle skvělí sportovci si zaslouží každý cent a my chceme udělat vše, aby život tenisového hráče stál za to," řekl ředitel turnaje Craig Tiley.

Tenisté loni hrozili bojkotem Australian Open, jelikož jim vadilo, že na grandslamech dostávají příliš malou část ze zisků. Organizátoři Australian Open proto letos v lednu rozdělovali více vítězům i za jednotlivá kola.

Srb Novak Djokovič a Běloruska Viktoria Azarenková si za triumf v turnaji odnesli 2,43 miliónu australských dolarů (asi 42,9 miliónu korun), poražení v prvním kole dostali 27.600 australských dolarů (asi 487 tisíc korun).

Pro nadcházející ročník ještě není rozhodnuto, jak se budou odměny rozdělovat. "Sedneme si se zástupci mužského i ženského okruhu a dohodneme se, jak by to mělo vypadat," řekl Tiley.

ČTK

Časová osa: Tenis