Rubriky:

Tenis

Šance pro české tenisty? Zraněný Tipsarevič možná nestihne finále Davis Cupu

23. října 2013 14:32 - Bělehrad

Už za necelý měsíc budou Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem obhajovat salátovou mísu. A ze Srbska ve středu přišla zpráva, která by mohla české reprezentanty potěšit - dvojka Janko Tipsarevič totiž kvůli zranění nohy předčasně ukončil turnajovou sezónu a jeho start ve finále v Bělehradu (15. až 17. listopadu) je nejistý.

 

Profimedia.cz

"Sezóna, která stejně byla podprůměrná, pro mě kvůli velkým bolestem skončila. Radši se chci dát včas do pořádku, než abych kulhal z jednoho turnaje na další," citovala agentura Reuters Tipsareviče, který od vyřazení ve 4. kole US Open vyhrál na okruhu ATP jediný zápas.

"Mám se zraněním problémy už delší dobu a nastupovat v bolestech není moc velká zábava. Proto si radši dám pauzu, abych byl do listopadu v pořádku," přidal Tipsarevič, jehož ztráta by byla pro kapitána srbského výběru Bogdana Obradoviče velmi nepříjemná.

Vítězové Davis Cupu z roku 2010 se sice můžou spolehnout na světovou dvojku Novaka Djokoviče, pak už je ale v první stovce pouze Viktor Troicki (77. místo). Ten však v červenci dostal osmnáctiměsíční trest za doping.

Pokud by 28. tenista žebříčku Tipsarevič finále skutečně nestihl, doplnil by spolu s deblistou Nenadem Zimonjičem nominaci domácího týmu nejspíš 136. hráč světa Dušan Lajovič.

ČTK, Sport.cz

  Azarenková - Krejčíková dnes 13:30
20201021T13:30:00+0200
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková
Krejčíková

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.