Rubriky:

Tenis

Tenistka Kvitová získala podruhé Zlatého kanára

20. prosince 2014 19:04 - Přerov

Tenistka Petra Kvitová se podruhé v kariéře stala vítězkou ankety Zlatý kanár. Stejně jako v roce 2011 jí k vítězství v hlavní kategorii ankety časopisu Tenis a tenisového svazu pomohl wimbledonský titul. Kvitová vyhrála také kategorii o nejlepší hráčku roku, mužům vládl Tomáš Berdych.

 

Luděk Peřina, ČTK

Čtyřiadvacetiletá Kvitová se na vrchol vrátila po vládnutí daviscupového týmu, který Zlatého kanára vyhrál loni a předloni vždy po zisku salátové mísy.

"Už jsem kanára jednou získala a taky jsem ten rok vyhrála Wimbledon. Kanár je hezká šance potkat lidi z branže," řekla Kvitová v Přerově. Vedle čtyřnásobné vítězky ankety Jany Novotné je Kvitová druhou ženou, která kanára obdržela.

V roce 2014 Kvitová vedle svého druhého titulu ve Wimbledonu vyhrála v New Havenu a ve Wu-chanu a ještě dvakrát došla do finále. V žebříčku se posunula na čtvrté místo světa. "Rok byl nakonec docela dobrý," hodnotila.

Spokojená nebyla se začátkem sezóny. V lednu například vypadla hned v 1. kole Australian Open. "Ze začátku to nevypadalo dobře, ale druhá část roku byla o dost lepší. Konečně se mi podařilo, na co jsem tři tři roky trénovala. Grandslamový titul je super, jsem ráda, že to přišlo. Budu trénovat dál a uvidíme, co přijde," řekla.

Deblisty roku jsou Štěpánek a Peschkeová

V kategorii hráčka roku dostala Kvitová všechny hlasy, v hlasování 188-členné komise o Zlatého kanára jich bylo 172. Dvanáct hlasů dostal vítězný tým Fed Cupu, dva Tomáš Berdych a po jednom Kateřina Siniaková a Marie Bouzková.

Cenu za postup na žebříčku ATP vyhrál Lukáš Rosol a mezi ženami Karolína Plíšková. Talentem roku se stala semifinalistka juniorek ve Wimbledonu a na French Open Markéta Vondroušová, která o 17 hlasů porazila první českou vítězku juniorky na US Open Marii Bouzkovou. Talentem roku mezi chlapci je Tomáš Jiroušek.

Deblisty roku jsou zkušení Radek Štěpánek a Květa Peschkeová. Týmem roku dle očekávání se jasně stala fedcupová reprezentace.

Zlatý kanár, anketa o nejlepšího českého tenistu a tenistku roku 2014 (hlasovalo 188 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a zástupců sponzorů):
Zlatý kanár 2014: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší hráčka: Petra Kvitová
Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku WTA: Karolína Plíšková (TK Sparta Praha)
Talent roku - chlapci: Tomáš Jiroušek (TK Neridé)
Talent roku - dívky: Markéta Vondroušová (I. ČLTK Praha)
Deblista roku: Radek Štěpánek (TK Sparta Praha)
Deblistka roku: Květa Peschkeová (TK Neridé)
Tým roku: Fedcupový tým ČR (Kvitová, Šafářová, Hradecká, Hlaváčková, Záhlavová-Strýcová, Koukalová - kapitán Pála)
Nejlepší tenista na vozíčku: Michal Stefanu (Centrum tenisu na vozíku Brno).
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis