Zíb získal se Škochem ve Valencii první turnajový titul

16. dubna 2006 16:07 - VALENCIE

Tenista Tomáš Zíb se ve Valencii dočkal svého premiérového titulu na okruhu ATP. Třicetiletý daviscupový reprezentant s o rok mladším krajanem Davidem Škochem porazili ve finále na španělské antuce dvojici krajanů Lukáše Dlouhého a Pavla Víznera po setech 6:4 a 6:3. Pro Škocha byl triumf druhým v kariéře, před dvěma lety vyhrál s Jaroslavem Levinským turnaj v Amersfoortu.

 

www.protenis.cz

Ve finále dvouhry potěšil domácí fanoušky Nicolas Almagro, jenž získal premiérový titul na okruhu. Dvacetiletý rodák z Murcie přitom musel absolvovat kvalifikaci a v semifinále porazil i favorizovaného Rusa Marata Safina. V souboji hráčů, kteří útočili na první turnajové vítězství, porazil Almagro jednadvacetiletého Francouze Gillesa Simona 6:2 a 6:3.

V generálce na turnaj série Masters v Monte Carlu získal Almagro za výhru šek na 46 700 eur a 35 bodů do žebříčku Champions Race.

VALENCIE
Dvouhra - finále:
Almagro (Šp.) - Simon (Fr.) 6:2, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Škoch, Zíb (ČR) - Dlouhý, Vízner (4-ČR) 6:4, 6:3.

ČTK

  1:6, 3:6 Pavljučenkovová - Kvitová 1:6, 3:6 konec
20210303T14:50:00+0100
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: