Rubriky:

Tenis

Nechala jsem na kurtu všechno, bohužel to nevyšlo, mrzelo Strýcovou

11. února 2017 17:21 - Ostrava

Po kanáru v prvním setu zvýšila Barbora Strýcová obrátky, ale víc než set španělské hvězdě Garbine Muguruzaové sebrat nedokázala. Česká tenistka po prohře 0:6, 6:3, 1:6 v prvním duelu úvodního kola Fed Cupu v Ostravě byla hodně smutná.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Byl hlavním problémem váš první servis?

Podání bylo v podstatě trapný celej zápas, proti takové hráčce je nutné vyšší procento prvního servisu. Ona tlak vyvíjí pořád, když ho nedám, jsem hned pod tlakem a stojí mě to hrozně moc sil.

Čím to bylo, že jste se na podání tak natrápila?

Nemyslím si, že to byla technická věc, vůbec jsem nemohla dostat do kurtu první servis. Nějaké momenty jsem sice měla, že jsem dala dva servisy za sebou, ale ne tři v gamu. Ne že by mě to stálo zápas, to vůbec, ale nepomohla jsem si tím, musela jsem si všechno vybojovat.

Začátek vypadal dost hrozivě...

Kdybych vyhrála první game, možná by to vypadalo jinak, nervozita by trošičku spadla, ale ona hrála moc dobře.

Pomohla vám pauza po prvním setu?

Kapitán mi něco řekl, ale já to svým způsobem věděla sama. Bylo fajn se uklidnit, být chvíli sama, uspořádat si myšlenky. Pak jsem se začala víc hýbat, aby se i ona unavila, což se myslím ve druhé sadě stalo, v té třetí už se mi to nepodařilo.

Vnímala jste hodně kulisu?

Hrozně moc mi to pomohlo, lidi jsou úžasní, měla jsem husí kůži při představování. Je to hrozně hezký, že lidi stáli za mnou. Užívala jsem si všechno, skandování jména...

Ve třetím setu jste měla šanci s výsledkem něco udělat v pátém gamu, věřila jste ještě v obrat?

Každý game jsme se tahaly. Věřila jsem, samozřejmě, i za stavu 1:4, ale nezlomilo se to. To se stává. Samozřejmě mě to mrzí moc. Myslela jsem, že to zvládnu líp. Už jsem si trochu řekla s trenérem, co bylo blbě, ale takové porážky se stávají. Ona je skvělá hráčka, může se s ní prohrát.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis