Rubriky:

Tenis

Živě

Superčtyřhra! Berdych jde do boje s Nadalem: Důležitý bude instinkt

21. září 2017 16:52 - Praha

Společný pražský debl dvou tenisových titánů se zatím odkládá. V úvodní den premiérového Laver Cupu se na jedné straně kurtu ve čtyřhře vedle Rafaela Nadala neobjeví Roger Federer, ale český zástupce mezi tenisovou elitou Tomáš Berdych! Pro domácí fanoušky to ale bude jistě slušné lákadlo.

Sport.cz

Česko-španělský pár se představí na samotný závěr pátečního programu souboje mezi týmy Evropy a světa. Proti australsko-americké dvojici Kyrgios, Sock by to mohl být zlatý hřeb večera. „Snad nám lidi vytvoří skvělou atmosféru," přál si Berdych, který v pražské O2 Areně zažil v Davis Cupu dost vyhecovaných deblů.

Páteční program Laver Cupu:
Dvouhra
13:00 Čilič (Chorv.) - Tiafoe (USA)
Thiem (Rak.) - Isner (USA)
19:00 Zverev (Něm.) - Shapovalov (Kan.)
Čtyřhra
Berdych, Nadal (ČR/Šp.) - Kyrgios, Sock (Austr./USA)

V roce 2007 s Radkem Štěpánkem tu ve čtyřhře zarmoutili dokonce i Federera, který však první den turnaje do hry nezasáhne. „To je v klidu. Páteční rozpis se mi líbí a já budu velký fanoušek," slíbil švýcarský grandslamový rekordman.

Pár Berdych, Nadal vznikl na základě týmové porady. Tenisté si sedli s kapitánem Borgem a jeho asistentem Enqvistem a společně dávali do kupy strategii. „Důležité je rozhodnout se dobře i podle toho, co by mohlo nastat v neděli. To je něco naprosto rozdílného než třeba v Davis Cupu. Musí se to dobře rozdělit," rozjímal Berdych.

„Bude to rychlé, intenzivní, nebude čas se sehrát, bude to hodně o instinktu," pokračoval.

Český tenista si také pochvaloval, jak se Evropané rychle dali dohromady, třeba i díky společné středeční večeři. „Bylo to moc příjemné. Právě na takové věci není při turnajích čas. Všichni jsme ale vzali za své, že jsme tu od toho, abychom první ročník Laver Cupu vyhráli," prohlásil představitel domácí tenisové školy.

„V sázce jsou body a prestiž, takže je potřeba, abychom hráli dobře," dodal Berdychův deblový spoluhráč Nadal.

bum, jab, Sport.cz

Eurosport Sie, Strýcová - Krejčíková, Siniaková Vsadit zítra 04:00
20200129T04:00:00+0100
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová
Krejčíková, Siniaková

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.