Rubriky:

Tenis

Prague Open láká na Plíškovou i Kvitovou

26. dubna 2018 16:50 - Praha

O víkendu se hrají kvalifikace, od pondělí pak už odstartují ostré boje tenisového turnaje J&T Banka Prague Open v areálu pražské Sparty ve Stromovce. Pořadatelé lákají fandy zejména na české hvězdy.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

„Fed Cup byl pro nás skvělou reklamou," prohlásila ředitelka turnaje Petra Černošková. Diváci uvidí v akci jak Karolínu Plíškovou, tak Petru Kvitovou. A s nimi i další zástupkyně domácí špičky Barboru Strýcovou, Kateřinu Siniakovou, Markétu Vondroušovou i loňskou finalistku Kristýnu Plíškovou.

Šafářová hrát nemůže

Pouze start Lucie Šafářové je ze zdravotních důvodů nemožný. „Bohužel, Lucka zkusila trénovat a musela zase přestat," oznámila Černošková. Někdejší světová pětka a finalistka Roland Garros 2015 onemocněla na turnaji v Dubaji a má vleklé problémy s imunitou.

Loni se v Praze představila momentální světová dvojka Caroline Wozniacká, kterou vyřadila Lotyška Jelena Ostapenková, jež následně vyhrála French Open. Letos tak známá jména nedorazí, v pavouku jsou ale třeba Australanka Gavrilovová (24. na světě), Číňanka Čang Šuaj (30.) nebo vítězka US Open 2011 Samantha Stosurová. Chybět pochopitelně nebude obhájkyně titulu, Němka Mona Barthelová.

„Bývalý švédský tenista Thomas Johansson, který trénuje Řekyni Sakkariovou, říkal, že ji chtěl do Prahy přihlásit, ale když viděl gros našich hráček, tak se rozhodli pro turnaj v Raba tu," usmála se Černošková.

Na pražský turnaj je vstup zdarma, kromě finále. „Výtěžek z něj poputuje na charitu. Teď se modlíme, aby nepršelo a nemrzlo," dodala ředitelka turnaje. Na jeho závěr přiletí do Prahy i legendární Martina Navrátilová, která před soubojem o titul ve dvouhře předá rodičům zesnulé šampiónky Jany Novotné pamětní prsten WTA.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo