Rubriky:

Rychlobruslení

Pětistovku na krátké dráze vyhrála po pádu soupeřek Li Ťien-žou

13. února 2014 13:33 - Soči
(Aktualizováno: 13. února 2014 13:53)

Olympijskou vítězkou v rychlobruslení na krátké dráze se v závodě na 500 metrů v Soči stala Číňanka Li Ťien-žou, poté co všechny tři její finálové soupeřky upadly. Pro stříbro si s velkou ztrátou dojela Italka Arianna Fontanaová, bronz brala Pak Sung-hi z Koreje.

 

Lucy Nicholson, Reuters

O vítězství Li Ťien-žou bylo rozhodnuto prakticky už v prvním kole finálového závodu, kdy její zbylé tři soupeřky bojující o co nejlepší pozici před ní skončily na ledě. "Je to zázrak. Vždycky jsem v sebe věřila a jela jsem jako na tréninku. Mám štěstí, že mám zlato," radovala se vítězka, jež startuje na svých prvních olympijských hrách.

Hromadnou nehodu způsobila Britka Elise Christieová, jež srazila Fontanaovou a rozhodila také Pak Sung-hi, která upadla jen krátce po nich. Korejka šla navíc k zemi ještě jednou, když se pokoušela co nejrychleji vrátit do závodu.

Cílem následně sice projela až jako čtvrtá, ale o medaili nepřišla, neboť Christieová byla za svůj podíl na hromadném pádu diskvalifikována. "Jsem hrozně smutná. Udělala jsem všechno, co se dalo. Snažila jsem se vyhrát, chtěla jsem se dostat dopředu, ale narazila do mě holka zvnějšku (Fontanaová)," řekla Britka, jež tak v konečném pořadí obsadila osmou pozici.

Sedmadvacetiletá Li Ťien-žou získala na nejkratší trati čtvrté olympijské zlato pro Čínu za sebou. Na nejvyšším stupni vystřídala krajanku Wang Meng, jenž kvůli zranění nemohla obhajovat zlato z Turína a Vancouveru.

Hlavní favoritkou na zlato přitom byla jiná Číňanka Fan Kche-sin, dvojnásobná mistryně světa, jež ale v semifinále upadla a musela se spokojit s celkově pátým místem.

Rychlobruslení na krátké dráze:
Ženy - 500 m:
1. Li Ťien-žou (Čína) 45,263
2. Fontanaová (It.) 51,250
3. Pak Sung-hi (Korea) 54,207
4. Liou Čchiou-chung
5. Fan Kche-sin (obě Čína)
6. Ter Morsová (Niz.)
7. St-Gelaisová (Kan.)
8. Christieová (Brit.) diskvalifikována ve finále A
9. Maltaisová (Kan.), 10. Kim Alang (Korea)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rychlobruslení

Filtr článků - Rychlobruslení


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..