Česko - Egypt 24:27Šance na postup se ztrácí, házenkáři v bouřlivé atmosféře podlehli Egyptu

Dauhá

Naděje českých házenkářů na postup do osmifinále MS začínají připomínat úkaz fata morgana někde v katarské poušti. S Egyptem prohráli po výkonu plném chyb rozdílem tří branek 24:27 a vzkříšení pohaslých nadějí už národnímu týmu nemusejí přinést ani případné skalpy Islandu a Alžírska.

Český házenkář Filip Jícha v utkání na MS proti Egyptu.

Uzdravený Jícha začal v základní sestavě a hned po 44 vteřinách otevřel skóre. Začátek byl opravdu dobrý, Štochl chytil El Ahmarovi sedmičku a v 6. minutě vedlo Česko 3:1. Jenže přišel úsek téměř devíti minut bez vstřeleného gólu a Egypt šňůrou pěti branek úplně otočil skóre.

Vedení a mohutná podpora z hlediště daly africkému celku křídla, navíc katarští rozhodčí mu docela tolerovali tvrdost na samé hraně pravidel a často i za ní. Národní tým k tomu ještě zápasil s vlastními chybami i nervozitou, přes různá střídání se nedařilo v koncovce.

Zahozených českých šancí v útoku bylo neuvěřitelně moc, zejména trháků byla škoda. Ze čtyř se totiž v první části povedlo proměnit jediný. Handawy v egyptské brance obíral reprezentanty o sebevědomí, efekt nepřinášely ani přesilovky. Poločasové manko tak činilo tři góly (10:13) a výkon svěřenců trenérského tandemu Kubeš, Filip byl docela rozpačitý.

Naštěstí po změně stran přišla už téměř tradiční proměna české hry a během tří minut bylo srovnáno. Egyptští fanoušci, kteří úplně zaplnili halu, ale dělali divokou atmosféru a za stavu 15:15 přišel další hodně špatný úsek. Soupeř šňůrou tří gólů zase odskočil ve skóre a český tým měl čas sotva čtvrthodiny, aby ještě něco s výsledkem udělal.

Dlouho scházející střelbu z postu spojky na sebe začal brát Jícha, jenže blíž než na rozdíl jediného gólu reprezentanti ztrátu nestáhli. Nízkou úspěšnost českých gólmanů nezvedl ani střídající Galia, stav 19:23 devět minut před koncem už byl vážně kritický. V národním týmu se pak nenašel nikdo, kdo by hrozbu porážky odvrátil. Za frenetického řevu publika Egypt slavil výhru, o níž věří, že bude postupová. Česko se musí chytat tenoučkého stébla naděje.

Mistrovství světa házenkářů v Dauhá - skupina C:
Česko - Egypt 24:27
Nejvíce branek: Hrstka 5, Jícha 4, Jurka 3, Zdráhala 3/2, Sobol 3/1 – El Ahmar 5/1, Haším 4, Mohamed 4, Issa 4, rozhodčí Al Suwaidí a Bamutref (oba Kat.), sedmimetrové hody 4/3:2/1, vyloučení 4:8, 7100 diváků, poločas 10:13.
Francie - Island 26:26 (12:14)
Švédsko - Alžírsko 27:19 (15:6)