Plzeň se znovu střelecky trápila, na Slavii prohrála 1:6

Střelecká deprese hokejistů Plzně pokračuje. Západočeši prohráli na ledě pražské Slavie 1:6, svého čestného úspěchu se dočkali až ve chvíli, kdy prohrávali o pět branek. V tabulce tak klesl tým Marka Sýkory na poslední místo. Slavia naopak vede o bod před Zlínem.

Na ledě Sazka Areny se měl odvíjet duel dvou podle statistik nejlepších gólmanů. Slávistický Franěk se před dnešním kolem pyšnil nejvyšší úspěšností zásahů, jeho plzeňský kolega Málek měl na kontě nejvíc zákroků, v průměru skoro 40 na zápas. Dnes byl ovšem plně vytížen jen strážce plzeňské branky. Jeho protějšek většinou pouze sledoval, jak plzeňské útoky končí na obranné čáře Slavie.

I díky výtečnému Málkovi byl stav mezi lídrem extraligy Slavií a Plzní, která byla dodneška třetí od konce, dlouho napjatý. Ze spousty šancí se Slavii vydařily v první čtyřicetiminutovce jen dvě akce, a to ještě v přesilovkách. V polovině první třetiny našel Divíšek pasem od mantinelu Hrušku mezi kruhy a ten ze své parkety zamířil po ledě přesně.

Duda pokořil bývalého chlebodárce dvakrát

Před koncem druhé části hry pak Beránkovu střelu dorazil pod břevno pohotový Duda. Ještě na jaře oslavoval ve stejné aréně gól v plzeňském dresu, dnes se radoval na straně soupeře. Těsně po jeho trefě jel sám na Málka Bednář, ale gólman domácímu útočníkovi s přehledem vykryl střelecký úhel.

Plzeň se dostala jen do dvou šancí, ale kdyby její útočníci nebyli psychicky dole, mohla zápas zdramatizovat. Vorel, který si vychutnal Drtinu, a Kracík, jeli sami na Fraňka, ale ten v obou případech neměl se střelou těžkosti.

Fanoušci hostujícího týmu se dožadovali návratu výkonů Plzně z minulé sezony, ale místo toho jen dál sledovali, jak jejich milovaný tým chřadne. A Málkova pozornost také pořád ostražitá nevydržela.

Čestnou branku Plzně vstřelil Vorel

Nejprve jej poměrně z úhlu překvapil po ledě Vondrka, pak Beránek po Dudově zpětné přihrávce se štěstím našel skulinu mezi jeho betony. Snadný triumf Slavie korunoval Bednář, který svůj už druhý samostatný nájezd na Málka proměnil, i když mu ani tentokrát jeho protivník neskočil na naznačenou kličku.

Plzeň protrhla svou střeleckou smůlu až po plných 140 minutách, tedy dvou kompletních zápasech a jedné třetině navíc. Její nejlepší hráč Vorel tečoval při přesilovce před Fraňkem Jindřichovu ránu od modré. Tím ale nezakryl chabou bilanci plzeňských útočníků, kteří ve čtyřech zápasech vstřelili pouhé tři branky. Debakl Plzně podtrhl v poslední minutě svým druhým gólem v zápase Duda.

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 11. D. Hruška (Divíšek, Kadlec), 34. Duda (Beránek), 43. Vondrka (L. Havel), 44. Beránek (Duda, Tomica), 48. Bednář, 60. Duda - 54. Vorel (Jindřich). Rozhodčí: T. Andersson (Švéd.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:1. Diváci: 4844.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Plzeň: Málek - Trojovský, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Jindřich, Šrek, od 21. navíc Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Paroulek, J. Straka, Havelka - Adamský, Vorel, Matějovský - Kocák, M. Polák, Důras. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.