Bičánek rozhodl o výhře Znojma v prodloužení

ZNOJMO

Branka Radima Bičánka v přesilové hře v prodloužení rozhodla o výhře hokejistů Znojma nad Libercem 3:2 v utkání pátého kola hokejové extraligy. Severočeši přitom na ledě Orlů dvakrát vedli, domácí však na jejich góly dokázali vždy odpovědět.

Vývoj utkání předurčila již vyrovnaná bilance obou celku. Ze dvanácti vzájemných zápasů v extralize jich Znojmo vyhrálo šest, Liberec pět. Domácí postrádali dlouhodobě zraněného Erata a nemocného Mojžíše, hosté přijeli kompletní.

V první třetině se toho příliš zajímavého neudálo. Za zmínku stojí snad jen dvě prudké střely Dopity, Uramova trefa do připravené Hniličkovy lapačky, šance Klimenty po Jarošově hrubce a Tomajkova nepřesná muška těsně před Trvajem.

Trochu svižnější hokej se začal hrát až v prostřední části, více zásluhou libereckých hokejistů. Ti se také ve 35. minutě ujali vedení. Podkonický vyhrál vhazování, k puku se prodral aktuálně třetí nejproduktivnější hráč extraligy Vaic a Trvaj byl bez šance. Severočeši se však radovali jen 17 vteřin. Dopitův hodně šťastný vyrovnávací gól však musel potvrdit videorozhodčí.

Dva rychlé góly navnadili fanoušky a skóre se měnilo už za další tři minuty. Plášek přišel na obranné modré o puk, Vaic přistrčil Novákovi a hosté opět vedli.

Stejný obraz hry nabídlo i závěrečné dějství. Liberečtí lépe kombinovali, Orli o to více bojovali. Jejich snahu korunoval vyrovnávacím gólem osm minut před koncem Ludvík po asistenci Ondřeje. Hořavovi svěřenci pak převzali aktivitu, ale v normální hrací době Hniličku už nepřekonali. Úspěšnější byli až ve druhé minutě prodloužení. Při Ratajově vyloučení prostřelil Hniličku Bičánek.

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Dopita, 52. Ludvík (Ondřej, Dopita), 62. Bičánek (Uram) - 35. Vaic, 38. V. Novák (Vaic). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3800.
Sestavy:
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Šmach, Heš, Jareš, Chvátal, Varakas - Ludvík, Dopita, Ondřej - Uram, Pucher, Mikulík - Selingr, Chlubna, Plášek - Beroun, Haman, Tatarčík. Trenéři: Hořava a Votruba.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Krstev, Nikolov, Derner, Jiří Hanzlík, Holub - Tomajko, Rataj, Šachl - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.