Kladno podlehlo Karlovým Varům s Čechmánkem 2:4

KLADNO

Hokejisté Kladna bez svého elitního centra Pavla Patery podlehli v utkání 17. extraligového kola Karlovým Varům 2:4. Energii pomohl k vítězství brankář Roman Čechmánek, který se dostal do branky po sedmi zápasech, v nichž nastupoval Lukáš Mensator. Kladno se musí vypořádat s rozrůstající se marodkou. K Zajícovi, Martinu Frolíkovi, Hluchému a Zemanovi se přidal s pochroumanými kolenními vazy Patera.

Kladno vstoupilo do utkání lépe a už v šesté minutě využil přesilovou hru Huml, který nahradil Pateru v první útočné řadě. Za minutu už ale bylo všechno jinak a Západočeši vedli. Pavelkovi s Pechem stačilo na obrat pouhých 45 vteřin. Domácí sice takový vývoj zápasu zaskočil, ale postupem času se přece jen začali kladenští hráči prosazovat.

Začátek druhé části přinesl nápor Kladna, který vyústil ve vyrovnávací gól. Kuchler pronikl hostující obranou, našel Tlustého a ten mohl slavit svou premiérovou extraligovou branku. Osud zápasu se lámal přesně v jeho polovině. Svěřenci trenéra Zdeňka Müllera měli více než minutovou výhodu dvou hráčů na ledě, přesilovku však odehráli špatně a navíc v jejím závěru špatně střídali. Následnou početní výhodu Karlových Varů využil bek Řezníček.

Úvod závěrečné třetiny se Kladnu také nevydařil. Při vlastní přesilovce chybovali obránci na modré čáře a exkladenský útočník Skuhravý samostatný únik proměnil ukázkovým blafákem ve čtvrtý gól hostů. Inkasovaná branka definitivně srazila domácí do kolen a hosté si v pohodě pohlídali vítězství.

Rabat Kladno - Energie Karlovy Vary 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Huml (Ševc, Martin Procházka), 29. Tlustý (Kuchler, Horna) - 7. Pavelek (Alinč, J. Řezníček), 7. Pech (Milan Procházka, Bednařík), 35. J. Řezníček (Alinč, Selingr), 43. Skuhravý (Kumstát). Rozhodčí: Turčan - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3110.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, Hořava (21. Evan), V. Čech, Špelda - Michael Frolík, Huml, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kalla - Horna, Kuchler, Tlustý - Látal, M. Havel, Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.
Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček, Duben, Němec, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.