Pardubický mistr "vybouchnul" se Slavií, brněnskou tvrz dobyly Budějovice

Hokejisté Kladna navázali na vítězství proti Pardubicím a v Chomutově uspěli po výsledku 5:2. V zápase přitom prohrávali 0:2. Ve vyprodané brněnské areně zvítězily České Budějovice 3:2 po prodloužení. Na poslední místo klesly Karlovy Vary, které prohrály doma s Litvínovem 2:3. Liberec totiž získal dva body za výhru nad Zlínem 2:1 po prodloužení. Pět gólů nasázla Slavia mistrovským Pardubicím a zvítězila 5:0.

Chomutov v posledních zápasech ztrácí dech, proti hvězdami nabitému Kladnu ale začal výborně. Hruška otevřel skóre a druhý gól přidal Důras. Jágr a spol. ale dokázali zápas otočit. A obrat zahájil právě většinový vlastník klubu. Vyrovnávací branku vsítil Černošek a tři body pro Rytíře zajistil parádní trefou Plekanec. Hosté pak přidali v samotném konci třetí části další dva góly a dokázali ukončit šňůru šesti prohraných zápasů na venkovních kluzištích.

Fanoušci Komety Brno nejsou zvyklí, že by jejich miláčci v Kajot areně častokrát odjížděli z ledu poražení. Hokejistům Českých Budějovic se brněnskou arenu dobýt podařilo. Po úvodní brance Petrovického Jihočeši dokázali otočit zápas po gólech Květoně a Knotka. Prodloužení pro Kometu zařídil Bičánek. V tom ale rozhodl Michálek o vítězství Mountfieldu.

Výhru Liberci zařídil Bulíř

Liberec na třetí pokus porazil Zlín a opustil poslední příčku tabulky. Tygry poslal do vedení Filippi, ale už o dvě minuty později vyrovnal čerstvý reprezentant Honejsek. V prodloužení o vítězství domácích rozhodl Bulíř.

Pětkrát v řadě se v předchozích zápasech podařilo Pardubicím v O2 areně bodovat. V pátek si však mistrovský celek neodvezl ani jeden bod. Naopak, na Východ Čech si Pardubičtí odvážejí „bůra". Svěřenci Vladimíra Růžičky dokázali, že jsou ve výborné formě. Ve středu zvítězili bez potíží nad Karlovými Vary, proti Pardubicím si znovu bez problémů připsali tři body po jednoznačné výhře. V dresu hostů se pravděpodobně naposledy objevili Krejčí s Hemským, kterým končí pojistka a není jisté, zda klub najde finanční prostředky na její prodloužení.

Karlovy Vary, které prohrály čtyři předchozí zápasy, přivítaly Litvínov a nezačaly vůbec špatně. Během první třetiny si totiž domácí vypracovali dvoubrankové vedení po trefách Poláka a Noska. Litvínovu, který podlehl dokonce v pěti duelech v řadě, se ale ve druhé třetině podařil parádní obrat. Vítězný gól zařídil Jareš.

Hokejová Tipsport extraliga, 32. kolo
Chomutov - Kladno 2:5on-line
Branky: 5. Hruška, 23. Důras - 28. Jágr, 37. Černošek, 49. Plekanec, 59. Hlaváč, 60. Lukáč.
Karlovy Vary - Litvínov 2:3on-line
Branky: 15. Polák, 16. Nosek - 23. Baláž, 28. Černý, 33. Jareš.
Brno - České Budějovice 2:3 po prodl.on-line
Branky: 24. Petrovický, 47. Bičánek - 29. Květoň, 34. Knotek.
Slavia Praha - Pardubice 5:0on-line
Branky: 6. Jelínek, 25. Bednář, 26. Sobotka, 32. Micka, 45. Krenželok.
Liberec - Zlín 2:1 po prodl.on-line
Branky: 5. Filippi, 61. Bulíř. - 7. Honejsek.