Pardubice - Třinec 5:4Hokejisté Pardubic po obratu s Třincem slavili další domácí výhru

57. Bartek 5 : 4

Hokejisté Pardubic zvítězili díky obratu v závěru ve 14. kole extraligy nad Třincem 5:4 a po čtyřech prohrách v domácím prostředí v úvodu sezóny už počtvrté za sebou před vlastním publikem vybojovali výhru. Rozhodující branku vstřelil v 57. minutě Martin Bartek. Oceláři svůj jubilejní 1000. zápas v nejvyšší soutěži bodovým ziskem neoslavili.

Domácí nastoupili bez zraněného útočníka Starého. Do vedení se dostali v šesté minutě Oceláři, když v přesilovce Adamský uvolnil Růžičku, který snadno překonal Salfického a připsal si 16. trefu v sezoně. Třinecký kanonýr pak v deváté minutě ještě trefil horní tyčku a tím hosté vyčerpali své šance v první dvacetiminutovce.

Pak přišly chvíle Hemského, který v 10. minutě po akci Vašíčka vyrovnal a v 17. minutě nekompromisní střelou poslal Východočechy i do vedení. Ještě 107 sekund před koncem úvodního dějství po přihrávce Bartka zvýšil na 3:1 Somík. Těsně před pauzou stihl Hamerlík zmařit velkou šanci Brendla.

Do druhé třetiny nastoupil v třinecké brance Hrubec a s ním jakoby přišlo na led jiné mužstvo. Na rozdíl od úvodní třetiny Třinečtí hýřili aktivitou a to jim přinášelo úspěch. Ve 24. minutě sice neproměnil Adamský trestné střílení po faulu Drtiny, ale ve 31. minutě se lacinou brankou hosté dostali na kontakt. Brankář Salfický rozehrál nešťastně na třineckého Peterkovi, který neměl problém trefit odkrytou branku. Hosté byli i nadále aktivnější a to jim ve 37. minutě přineslo vyrovnávací gól z hole obránce Galvase.

Ve 45. minutě dokonce Oceláři otočili skóre, když Hrabal využil další přesilovku. Domácí měli možnost vyrovnat při třech přesilovkách za sebou, ale střelcům dlouho chyběla přesnější muška a teprve v té třetí se v 53. minutě parádně trefil Krejčí. Poslední obrat v utkání dovršil Bartek, který rozhodl střelou z mezikruží.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:4 (3:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Hemský (Vašíček), 17. Hemský (Kousal, T. Zohorna), 19. Somík (Bartek), 53. Krejčí (Kindl, Kolář), 57. Bartek (Somík, Vašíček) - 6. M. Růžička (Adamský), 31. Peterek, 37. Galvas (Peterek, D. Květoň), 45. Hrabal (Zíb, Bonk). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8458.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Kousal - Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík - Semorád, Šagát, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.
Třinec: Hamerlík (21. Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Orsava - Klimenta, Zagrapan, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.