Chomutov - Třinec 5:3Chomutov otočil duel s Oceláři

24. Kraft 3 : 3
29. Gajovský 4 : 3
34. Duda 5 : 3

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili v 18. kole Tipsport extraligy Třinec 5:3. Oceláři vedli po první části již 3:1, ale nováček této sezóny dokázal vývoj čtyřmi góly v průběhu druhé třetiny zcela otočit a soupeře pak již nepustil na dostřel.

Třinec v první třetině ukázal svou ohromnou sílu v útoku, kdy mu ke vstřelení tří gólů stačilo na chomutovskou branku vyslat osm ran. Jen co se hosté vymanili z úvodního náporu Pirátů, na sklonku druhé minuty Zagrapan po závaru překonal Kostúra. Hosté pak hráli přesilovku, ale domácí branku pořádně neohrozili, naopak dvě vteřiny před jejím uplynutím opakovanou střelou vyrovnal Hruška. Domácí se ale neradovali dlouho. V 11. minutě bombou do růžku dostal Třinec zpět do vedení Zíb a v 17. minutě jeho další střelu úspěšně tečoval navrátilec do sestavy Varaďa.

Zálešák nastartoval obrat

Do branky Severočechů se po přestávce postavil Řehoř a ti se dostali do zápasu zpět hned po sedmapadesáti vteřinách hry, kdy střelu Jurčiny vyrazil Hrubec jen k Zálešákovi, pro něhož nebylo problémem vrátit puk do odkryté brány. O necelé tři minuty později už bylo vyrovnáno a opět u toho byl slovenský bek Jurčina, jehož střelu tentokrát za Hrubcova záda sklepl Kraft. Domácím dva rychlé góly vlily energii do žil, najednou jich bylo plné kluziště a na třineckou stranu se valil jeden útok za druhým.

Ve 26. minutě se před Hrubcem znovu zjevil Kraft, ale kotouč mu utekl z hole. Ve 29. minutě se po závaru trefil Gajovský a Hrubce v třineckém brankovišti vystřídal Hamerlík. Ten odolával jen do 34. minuty, kdy ho přivítal Duda, jehož třinecká obrana trestuhodně nepokryla. Další velkou šanci měl Chomutov chvilku nato, kdy hrál bez pěti vteřin dvouminutovou přesilovku pět na tři. Přes několik slibných střel neuspěl a hned co se oba třinečtí hráči vrátili na led, zahrozil Bonk. Jeho střela zazvonila na horní tyč.

Branková konstrukce za Řehořem se rozezvučela znovu ve 42. minutě, kdy tyč napálil Květoň. Domácí s aktivní hrou vydrželi až do konce, teprve v posledních minutách se soustředili spíš na bránění výsledku a iniciativu přenechali soupeři. Ten však i kvůli obětavosti chomutovských hráčů nenašel na Řehoře recept. Třinec tak potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů zatím nedaří, prohra v Chomutově byla čtvrtou venkovní v řadě.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:3, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. D. Hruška (Hromas), 21. Zálešák (D. Hruška, Jurčina), 24. Kraft (Hřebejk, Jurčina), 29. Gajovský (Duda), 34. Duda (Gajovský, M. Procházka) - 2. Zagrapan (D. Květoň, Polanský), 11. Zíb (Bonk, M. Růžička), 17. Varaďa (Zíb, Bonk). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:4, navíc Rutta - Varaďa oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4591.
Chomutov: Kostúr (21. Řehoř) - Palin, Pulpán, Jurčina, Mrázek, Rutta, Lučka, Rýgl, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, K. Ton - Lušňák, Sikora, Hromas - Duda, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Třinec: Hrubec (29. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.