Litvínov - Třinec 6:5 SNLitvínov vzal poprvé v sezóně Třinci body, porazil ho v nájezdech

Litvínov

Hokejisté Litvínova dokázali ve 37. kole Tipsport extraligy poprvé v sezóně bodovat proti Třinci, když porazili Oceláře 6:5 po samostatných nájezdech. Vývoj utkání byl jako na houpačce, Severočeši vedli po 10 minutách již 3:0, ale krátce po jeho polovině už byl stav 3:4. Hosté pak vyrovnávali 99 vteřin před koncem, když se trefil Vladimír Roth. Vítězství však Vervě nakonec zajistil František Lukeš, který si v utkání připsal čtyři body za dva góly a dvě nahrávky.

Domácí vstoupili do utkání skvěle. Již po 10 vteřinách se po Majdanově průniku trefil Lukeš. Poté se uvolnil v rohu Piroš, vybruslil si až před branku, ale Hrubec byl u své tyčky včas. V páté minutě se domácí fanoušci radovali podruhé - Ručinský střelou z mezikruží vyhnal Hrubce z branky a nahradil ho Hamerlík.

O dvě minuty později mohlo být pro hosty ještě hůře, Lukeš však trefil pouze pravou tyčku. Třinečtí měli první šanci až v deváté minutě v početní výhodě, Peterek ovšem z dobré šance nesnížil, puku se ujal Hübl, pádil ze své třetiny sám na Hamerlíka a s přehledem zvýšil na 3:0.

Hostům se však podařilo záhy snížit, když puk dotlačil za Fraňka Adamský. Ve 12. minutě hráli Třinečtí 90 vteřin přesilovou hru čtyř proti třem, ale bez gólového úspěchu. Nakonec však ještě před přestávkou přidali druhý zásah. Peterek z ničeho nic plácl do puku a ten skončil v brance.

Roth zařídil Třinci prodloužení

Ocelářům se podařilo ve 25. minutě i vyrovnat; Polanský našel Adamského a ten bez větších problémů překonal Fraňka, který se při zákroku zranil a nastoupit tak musel ke svému prvnímu zápasu v sezoně Nechvátal.

Ani to ještě nebylo ze strany Třince vše. Hosté ve 33. minutě dokonali obrat a ujali se vedení, když Bonk prokličkoval celé hřiště a poslal kotouč v poklidu za Nechvátala. Severočeši bleskově vyrovnali. Již za 24 vteřin tečoval Zemanovu střelu Stříteský. V závěru druhé části zívala prázdná branka na Smolku, ale Hamerlík lapačkou skvěle zakročil.

V úvodu třetí třetiny se z mezikruží trefil Kubát a Litvínov tak opět vedl. V 50. minutě byl sám před Nechvátalem Orsava, ale Hübl ho zalehl i s pukem a zabránil mu tak zasunout kotouč do branky. Chvilku poté zůstal za domácí brankou ležet třinecký kapitán Bonk a posléze s bolestivou grimasou odkulhal do kabin. Když už to vypadalo, že domácí hubený náskok udrží, trefil se v 58. minutě ranou od modré Roth a poslal zápas do prodloužení.

V něm branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy. Lepší v nich byli nakonec domácí. V základní sérii tří nájezdů se oba celky trefily dvakrát, následně ale ve čtvrté sadě zaváhal Peterek, zatímco Lukeš se prosadil střelou mezi betony a zajistil tak Litvínovu druhý bod.

37. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 6:5 po sam. nájezdech (3:2, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Lukeš (V. Hübl, Majdan), 5. Ručinský (Hanzl, Stříteský), 10. V. Hübl (Lukeš), 33. Stříteský (Zeman, Hanzl), 41. Kubát (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 12. Adamský (Klimenta, Polanský), 19. Peterek (Varaďa, D. Květoň), 25. Adamský (Polanský), 33. Bonk (Roth), 59. Roth (D. Květoň, Polanský). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Ondráček, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0 Diváci: 3544.
Litvínov: Franěk (25. Nechvátal) - Jareš, Kubát, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Kousalík, K. Černý - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Třinec: Hrubec (5. Hamerlík) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.