Hradec Králové - Litvínov 2:3 SNLitvínov vyhrál počtvrté za sebou, Hradec udolal v nájezdech

14. Černý 0 : 1
20. Květoň 1 : 1
33. Ručinský 1 : 2
54. Vydarený 2 : 2
65. Hanzl (rozhodující nájezd) 2 : 3

Hradec Králové

Hokejisté Litvínova zvítězili v 6. kole extraligy na ledě Mountfieldu Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech a vyhráli počtvrté za sebou. Třikrát přitom rozhodli právě v rozstřelu a na východě Čech vylepšil bilanci Vervy rozhodující trefou útočník Robin Hanzl.

Útočník Litvínova Martin Ručinský se raduje z gólu.

První část hry patřila brankářům. Domácí Kantor i hostující Francouz předvedli pár fantastických zákroků. V jejich představení vyčnívaly dva počiny. Litvínovský gólman v osmé minutě perfektně zasáhl proti Květoňovi, jemuž zařídil šanci přihrávkou zpoza brány Tvrdík. Na druhé straně zase lapil Kantor Pirošovu dorážku.

Na dvě střely však brankáři nestačili. Do vedení šli hosté, Hradec se ve 14. minutě ubránil přesilovce, ale těsně po ní skóroval jednoduchou dorážkou Černý. Východočeši srovnali v poslední minutě první třetiny, když potrestali dvojnásobné vyloučení soupeře. V přesilovce pět na tři se bombou do horního rohu prosadil Květoň.

Zatímco první část zápasu byla poměrně rušná, druhá spíše uspávací. Hradec byl mírně aktivnější, ale nebylo mu to nic platné. V týmu Litvínova se totiž ukázal ten nejzkušenější, olympijský vítěz z Nagana Ručinský. Dvaačtyřicetiletý nejstarší hráč extraligy převážil stav na stranu Severočechů jemnou tečí v přesilovce. Pro veterána to byla první branka v sezoně.

Třetí třetina byla velmi monotónní. Hradec se snažil vyrovnat, narážel však na brankáře Francouze a obětavost hostů. Například Trávníček se ukázal jako pravý kapitán. V přesilovce domácích pět na tři blokoval střely bez hokejky a jedné rukavice.

Šanci měl přesilovce domácí Knotek, jenže se střelou zblízka otálel. Za hrdinu pak mohl být forvard Kudrna. Někdejší reprezentant hrál za Hradec extraligu už před dvaceti lety a letos se do klubu, kde vyrůstal, vrátil. Proti Francouzovi se ale neprosadil. Po buly dostal přihrávku mezi kruhy, jenže střelu po zemi gólman zlikvidoval. Hosté poté mohli rozhodnout, Martynkův únik zlikvidoval Kantor.

Domácí srovnali šest minut před koncem a podali další důkaz, že mají na začátku sezony velmi silné přesilovky. Nejprve se do příležitosti prokličkoval kapitán Šimánek, v krkolomné pozici nedal, ale o chvíli později asistencí pomohl ke gólu. Od modré čáry překonal Francouze ranou mezi betony obránce Vydarený. Domácí tak potvrdili svou sílu ve třetích třetinách, závěrečnou část duelu opanovali popáté v řadě.

V prodloužení byl aktivnější Hradec, rozhodnout mohl Frühauf po skvělé přihrávce Červeného. Jenže Francouz rozklekem Litvínov zachránil. Na druhé straně zase netrefil zblízka Piroš. A proto rozhodly samostatné nájezdy. Skóroval jediný hráč - šikovným blafákem překonal Kantora litvínovský Hanzl.

6. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. L. Květoň (Šimánek), 54. Vydarený (Frühauf, Šimánek) - 14. Černý (Chaloupka, Jurčík), 33. Ručinský (Hübl), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Jeřábek, Wagner - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 4146.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Suja - Kudrna, Knotek, Šimánek - L. Květoň, Tvrdík, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Piroš, Rapáč, Ručinský - Černý, R. Pšurný, Jurčík. Trenéři: Jeřábek a Rosol.