Třinec - Slavia 3:2Třinec přetlačil Slavii a počtvrté v řadě zvítězil

12. Doležal 1 : 1
16. Rufer 2 : 1
36. Stránský 2 : 2
37. Růžička 3 : 2

Hokejisté Třince porazili v 10. kole extraligy Slavii 3:2. O čtvrtém vítězství Ocelářů v řadě rozhodl svým druhým gólem sezony kanonýr Martin Růžička. Slavia potřetí za sebou prohrála.

Třinecký Adam Rufer (vpravo) oslavuje, gólman Slavie Dominik Furch byl na jeho střelu krátký.

Slavia si z kritiky kouče Růžičky po poslední porážce s Plzní moc nevzala. Gólman Furch si v Třinci ještě nesáhl na puk a už ho lovil z branky, když mu po 54 sekundách hry za záda proklouzla Gorškovova teč zpřed brankoviště. Ruský útočník si připsal první extraligový gól.

Domácí byli v úvodu při chuti a jejich náskok mohl být brzy dvoubrankový, jenže exslavista Roth minul ideální přihrávku Adamského. O svižný ráz utkání se začali starat i Pražané a ztrátu dohnali v 11. minutě zásluhou Doležala, který před Hrubcem ze vzduchu tečoval Kadlecův nástřel od modré čáry.

Třinec byl ale v první části aktivnější a vedení mu vrátil Rufer: Hrabal tenisově jednoruč plácl u hrazení do puku, Rákos přihrávku netrefil, ale Rufer z druhé vlny vymetl pavučiny v levém horním růžku Furchovy branky. Náladu fanouškům mohl ještě zlepšit Martin Růžička, v posledních sekundách první třetiny ho ale při sólu zradil puk a rána mu nevyšla.

Domácí kanonýr, který stále nemůže popadnout střelecké tempo minulé sezony, zazvonil hned ze startu druhé dvacetiminutovky na tyčku. Další příval šancí Třince přišel v přesilovce, ale Furch pokusy Polanského nebo Varadi zlikvidoval. Parádní souhru s gólovou tečku tak předvedla až Slavia: do Kadlecova pasu napříč útočným pásmem se u levého mantinelu z první opřel Stránský a Hrubec nereagoval.

Jeden ze čtyř aktérů utkání s příjmením Růžička ale odpověděl už za 66 sekund: třinecký ostrostřelec se snad ze své páté příležitosti už konečně prosadil a jeho bezchybná spolupráce s Varaďou znamenala znovu vedení Ocelářů. Zdvojnásobit ho mohl Rufer, ale před úplně prázdnou brankou nezpracoval přihrávku Rákose.

Třinecké vítězství i proto v závěru viselo na vlásku. Dokonce v oslabení ujel v 53. minutě Micka, ale Hrubec pravým betonem nepříliš umístěnou střelu po ledě vyrazil. Domácí dokázali v posledních dvou minutách přestát i 98 sekund v oslabení tři proti pěti, které nezvykle následovalo za dvě vyhození puku do hlediště. Hosté si ale v dlouhé přesilovce stoprocentní šanci nevytvořili.

10. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Gorškov (Polanský, Adamský), 16. Rufer (Rákos, Hrabal), 37. Martin Růžička (Varaďa) - 12. T. Doležal (Štich), 36. Stránský (Kadlec, Krenželok). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Lučan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3995.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Marek Růžička, Rufer - Ostřížek, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, od 24. navíc Knot - Micka, Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.