Rubriky:

Co na talíř

Granátové jablko a med pro rychlejší regeneraci

14. září 2015 13:08 - Praha

Pít, pít a ještě jednou pít. Je třeba vypít více než dva litry vody denně. Někdo dává přednost jen vodě, jiní raději volí rozmanitější variantu. Můžete využít bylinné čaje, případně ovocné šťávy, ale tady je důležité se vyhnout těm s vysokým obsahem přidaného cukru. Dále tu jsou zeleninové šťávy nebo sportovní nápoje. Přitom nemusíte vše kupovat, i doma lze čarovat.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Po kratším tréninku o nízké intenzitě vám postačí voda. Pokud máte ale za sebou těžký trénink, případně dlouhý závod, zkuste třeba nápoj z granátového jablka, který si připravíte sami doma, ten vám doplní minerály.

Kvůli pocení běžec nejenže ztrácí vodu, ale i některé minerály, tedy elektrolyty jako je například draslík a sodík. Ty lze doplnit nápoji a jídlem po výkonu. Na doplnění draslíku stačí například vypít sklenici džusu.

Draslík je obsažen v bramborách, v banánech, v džusu, v jogurtu. Sodík najdete v šunce, v hermelínu, v eidamu, v pečivu, v hovězím i vepřovém masu.

Nápoj z granátového jablka a medu

• Složení
• 4 šálky vody
• 1/2 lžičky mořské soli
• 1/4 šálku medu
• 1/4 šálku čerstvě vymačkané citronové šťávy
• 1/2 hrnku granátového jablka
• 1/2 hrnku pomerančového džusu. (čerstvě vymačkaná šťáva)

• Postup
• Nalijte 1/2 šálku vody do připravené nádoby a uveďte ji do varu, poté ji odstavte stranou. Přidejte med, sůl a míchejte, dokud se med nerozpustí. Poté vlijte zbývající přísady do připraveného džbánu. Vše poté zalijte vodou s medem a solí. Promíchejte a nechte vychladnout.

Regenerace je důležitá, samozřejmě nejde jen o pití, nezastupitelné místo má jídlo, což ale každý jistě ví. Takže jen krátce pro připomenutí. Jezte menší porce - ale častěji. Pokud pravidelně trénujete, potřebujete více kalorií během dne, než nesportující člověk. S jídlem každé tři až čtyři hodiny lépe udržíte hladinu energie po celý den a nedostaví se pocit hladu.

A teď už na to granátové osvěžení.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce