Rubriky:

Ladíme

Živě

Základy free runningu II. ‒ přeskok ohrady, zídky

21. července 2016 13:52 - Praha

Po úvodním díle, v němž jsme si dali pořádně do těla ‒ a někteří z nás také do ramene a do beder ‒ se pustíme do přeskakování ohrad, zídek a dalších všelikých překážek do výše dospělého muže. Naším mentorem, lektorem i motorem bude opět zkušený borec, freerunner Lukáš.

Sport.cz

Kdo dle našeho návodu zkoušel překonat lavičku a nácvik úspěšně zvládl, bude příjemně překvapen, jak je ve skutečnosti snadné skočit i přes poměrně vysokou ohradu. Tento díl můžete třeba vnímat i jako takový odpočinkový. Poté co jsme si při nácviku parakotoulu přes lavičku trochu pohmoždili zadní partie celého člověka, si jen tak lehce zalétáme. A pustíte-li se do toho s nadšením a elánem, určitě to nebude ani bolet!

Rozvážným běžeckým krokem se přiblížíme k ohradě, kterou máme v úmyslu překonat. Vnitřní ruka naváže kontakt s překážkou přibližně ve stejné chvíli, kdy uvedeme do svižného obloukovitého pohybu také vnitřní nohu. Razantní švih své kamarádky doprovodí vnější noha odrazem a v letu se připojuje ke své družce. Nad zábradlím už letí obě nohy pospolu.

LUKÁŠ KULDA (22)
• student FTVS
• free runningu se věnuje osm let
• druhé místo na Artmoving 2015
• jedním z autorů projektu Jump 'n' Travel, který podporuje také společnost Red Bull

Ještě předtím však vnější napjatá paže provádí razantní oblouk a v okamžiku spojení nohou nad překážkou její švih plynule přechází do opačného směru. Dříve než ukončíme kontakt s překážkou, se tak na zlomek vteřiny dotýkají horní části překážky obě dlaně a švih vnější paže nám umožní plynule pokračovat v pohybu a po dopadu chodidel na zem v nepřerušeném sledu pokračovat v běhu.

Zní to celkem složitě, v praxi je to ale v podstatě jednoduché. Začněte klidně na nižší překážce a postupně si přidávejte výšku. Hlavní je jednotlivé pohyby plynule navazovat, do švihů dát určitou razanci a pak už to půjde samo! Pozornější diváci si jistě povšimnou, že Lukáš nás okouzlí i nějakou tou skrčkou. Ale nenechte se zmást a nekolísejte ve svém úsilí. Skrčka bude obsahem příštího dílu. Těšte se!

PŘEDCHOZÍ DÍL:
I. - přeskok překážky skokem plavmo

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce