Rubriky:

Odjinud

Kvůli onemocnění syna poběží až na kraj světa. Bude z toho světový rekord?

27. června 2018 08:47 - Victoria

Kanaďan Dave Proctor si věří. Sebevědomí určitě není z věcí, která by mu chyběla. Plánuje totiž přeběhnout celou svoji zemi, a to v novém světovém rekordu. Odstartuje už ve středu a jeho souběžným cílem je vydělat jeden milión dolarů na léčbu vzácných neurologických onemocnění. Na plánovaných 66 dní jej dohromady čeká 7200 kilometrů napříč americkým kontinentem.

 

facebook Outrunrare

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Dobrodružná životní cesta začíná dnes v kanadské Victorii na západním pobřeží. Proctorův cíl je dosti ambiciózní ‒ překonat 27 let starý rychlostní rekord v přeběhnutí Kanady napříč a zároveň vysbírat pro charitu jeden milión dolarů. Proctorova motivace je osobní. Jeho devítiletý syn trpí vzácnou neurologickou chorobou, jež postihuje pohybový aparát a schopnost koordinace pohybů. Chlapec se již teď pohybuje s pomocí chodítka a sníženy jsou i jeho řečové schopnosti, přičemž inteligence zůstává nedotčena. Stále však hrozí, že chlapce nemoc definitivně připoutá na lůžko.

Kanadský žertík? Míčky mu natrhly sval na ruce při maratónu

„Pro svého syna bych běžel až na konec světa," zní tak heslo Dava Proctora. Ten přitom není žádným běžeckým nováčkem. Loni třeba přivedl v úžas komunitu ultraběžců svým účinkováním na Lost Soul Ultra. Na start závodu si doběhl 170 kilometrů, aby pak 100mílovku (cca 160 km) vyhrál, a to navíc v novém traťovém rekordu. Druhého v pořadí předběhl o necelou hodinu.

Proctor drží národní rekordy v běhu na 24 hodin, na 48 i na 72 hodin. Předchozí rekord v překonání Kanady napříč pochází z roku 1991 a má hodnotu 72 dní. Dave Proctor ale na svou „spanilou jízdu" počítá jen s ďábelskými 66 dny, což v přepočtu vychází na zhruba 108 kilometrů denně (ekvivalent například silniční vzdálenosti z centra Prahy do Humpolce).

TRÉNINK
Jak se na něco takové připravit?
Dave Proctor v přípravě absolvoval 3x-4x týdně běhy v délce 50-80 km.
Výzvou nebude jen celková denní kilometráž, ale také dostatečné doplňování kalorií.

Pro svůj charitativní rozměr běhu si zvolil Rare Disease Foundation, na jejímž účtu se už teď objevilo kolem 100 000 dolarů. Desetinu cíle tak má borec už za sebou, aniž by vyběhl. Médiím ale Proctor prozradil svou tajnou naději, že na konci projektu bude na sbírkovém účtu něco mezi dvěma a pěti miliony.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce