Rubriky:

Odjinud

Čipera, který se nechce zastavit. To je kandidát na nejaktivnějšího důchodce

14. května 2015 14:18 - Praha

Patří mezi nejaktivnější důchodce ve Velké Británii. Přestože mu bude skoro sedmdesát let a má srdeční onemocnění, Philip Howells je na půli cesty k dosažení svého snu. Tím je zdolání 333 maratónů. Na věk a cíl rozhodně kuráž má.

 

The Telegraph

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Jediná omezení jsou ta, která si sami nastavíte," řekl osmašedesátiletý běžec z Ledbury pro The Telegraph. V těchto dnech se Howells připravuje na svůj 168. maratón. Vrásky si ale velké nedělá. "Jakmile máte sebedůvěru, můžete dokázat cokoliv," razí svoji vizi.

Bývalý armádní důstojník v životě také prodával díly do počítačů. Maratóny začal pravidelně běhat, když mu bylo třiapadesát let, v průměru jich dokončil třináct za rok.

"To jsou všechno přímé maratóny. Uběhl jsem ale také šedesát ultra maratónů," připomněl. A neběhá jen v Anglii. Jeho nohy jsou také obtisklé v Jižní Africe. „Tam to je těžké, je to ale životní zkušenost, která vás formuje," nestěžuje si důchodce.

Nemocné srdce mu nebrání sportovat

Protože Howells patří mezi nejlepší vytrvalce ve svém věku, byl zařazen do užšího výběru o nejaktivnějšího britského důchodce. Vybraní musí prokázat, že žijí po šedesátce aktivněji než roky předtím. A tady to platí.

"Jsem také cyklista, dělám i triatlon. Plavu prsa, ale teď se učím kraul, abych byl rychlejší a zlepšil si čas. Mám v plánu Ironmana," představuje své plány Howells, který nedávno dokončil svůj 167. maratón, a to přesto, že jeho srdce není v pořádku. Trpí srdeční arytmií.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce