Rubriky:

Odjinud

Když to vezme do ruky žena. Zabrala a rekordman skončil na zádech

15. března 2016 10:23 - Praha

Běžel si pro výhru, hlas z megafonu prožíval euforii. V mžiku nečekané. Robert Mbithi právě překonal rekord na Bath Half Marathonu v jihozápadní Anglii. Jenže. Dva organizátoři čekali vítězoslavně se stuhou. Jen co ji Keňan protnul, dobrovolnice s páskou zatáhla a problém byl na světě. Nohy ztratily balanc, vítěz se zamotal a skončil na zádech. Náhlé k.o. Na pár okamžiků strach a nervozita o nového rekordmana.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Jste v pořádku," stačila jen říci překvapená žena. „Jsem velmi spokojený, závod se mi líbil a diváci byli fantastičtí," řekl po kotrmelci vítěz, který zaběhl čas 1:01:45. Díky rekordu si vydělal o 1500 liber více. Šestadvacetiletý Mbithi přiletěl do Spojeného království v pátek a přiznal, že mu nebylo na trati nejtepleji.

Přesto překonal stávající rekord o šestnáct sekund. Ten držel jeho krajan Edwin Kiptoo. „Byl to úžasný závod a rekordy jsou od toho, aby se překonávaly," řekl po závodu ředitel akce Andrew Taylor, který především ocenil, že k novému nejlepšímu času došlo za větrného počasí.

Závodu se účastnilo 15 tisíc běžců, kolem trati bylo 30 tisíc diváků. Ti se nakonec dočkali vítěze, který byl o téměř čtyři minuty rychlejší než loňský vítěz Paul Martelletti.

Pořadí závodu
Muži
1. Robert Mbithi 1:01:45
2. Jonny Hay1:04:53
3. Gideon Kimosop 1:04:55
Ženy
1. Lenah Jerotich 1:12:24.
2. Tracy Barlow 1:14:25
3. Hayley Munn 1:16:46
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce