Rubriky:

Odjinud

Výkon jako z jiné planety. Světový rekord padl

7. června 2016 09:00 - Lodnýn

Jako úžasný výkon označil sprint Brita Davida Weira na jednu míli jeho slovutný krajan, který jako první na světě překonal na téže trati hranici čtyř minut. Jeho kolega na vozíku posunul hranici o další neuvěřitelnou minutu. Stal se tak prvním člověkem na světě, který zajel míli pod tři minuty. Světlo světa uzřel jeho další světový rekord.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

David Weir je šestinásobný paralympijský medailista a mnohonásobný rekordman. Časem 2 minuty 57 vteřin překonal vlastní předchozí rekordní výkon o šest vteřin. „Vždycky jsem říkal, že to půjde. Chtěl jsem posunout hranici světového rekordu ještě o kousek dál," svěřil se šampión novinářům.

Když se Weir v roce 2014 před zraky svého slavného krajana Sira Rogera Bannistera pokoušel o co nejrychlejší míli, přál si už tenkrát dostat čas pod tři minuty. Bylo to totiž přesně v rok, kdy Bannisterův průlom čtyřminutové hranice slavil 60. výročí.

Tenkrát se mu ale pokus nezdařil. Časomíra se zastavila sedm vteřin po třech minutách. Bannister přesto nešetřil chválou: „Bylo úžasné vidět ho dostat se tak blízko! Věřím, že to zvládne příští rok." I samotný Weir věděl, jak na to. „Musím zlepšit start, ten mi nevychází," viděl před sebou jasný prostředek k dosažení cíle. A nám nezbývá nic jiného, než se ptát: Kam ještě lze posunout hranice lidské touhy a píle?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce