Rubriky:

Odjinud

Podívejte se: Atletické kouzlo Karibiku - Marabana

24. listopadu 2016 08:38 - Havana

Z oblasti Střední Ameriky nepřicházejí vždy jen ty nejpozitivnější zprávy. Tahle je ale vyloženě s kladným znaménkem. Na Kubě v neděli proběhl už třicátý ročník mezinárodního maratónu a účast utěšeně roste. Když někdo řekne, že se tam sjela půlka světa, bude mít více než pravdu. Ostrov svobody slavil svátek atletiky ve velkém stylu.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Přes pět tisíc běžců se sjelo na Kubu u příležitosti 30. ročníku Havana Marathonu. A jak se karibská země více a více otevírá světu, stávají se také sportovní akce pořádané na Kubě velkým lákadlem pro mnohé. Domácí dali svému svátku běhu jméno Marabana. Ta se běhá v listopadu a poprvé se běžcům představila v roce 1987. Tradičně ke královské maratónské trati nabízí také její polovinu a závod na deset kilometrů.

KOUKNĚTE SE TAKÉ NA: Místo sebevražedných útoků překvapivě dobrý závod

Trať závodu se vine kolem nejznámějších a nejkrásnějších památek hlavního města. Mezi ikony patří kromě náměstí Revoluce a Centrálního parku třeba také Hotel Nacional nebo Malecón.

„Letos do Havany zavítalo přesně 5037 běžců a 1953 z nich bylo zahraničních. Přicestovali ze 113 zemí světa. Sedmdesát z nich dokonce dorazilo pouze kvůli závodům," komentoval s jistou hrdostí v hlase ředitel závodů Carlos Gattorno. Mezi nejvíce zastoupené národnosti patřili Američané, Němci, Francouzi, Mexičané, Španělé a Britové. I tak je ale jasné, že zdejší maratón není úplně pro všechny. Časový limit na zdolání 42 195 metrů je pouhých pět hodin.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce