Rubriky:

Odjinud

Boltovi šlapou na paty. Na nohách přitom mají lyžáky

9. července 2017 07:57 - Londýn

Usain Bolt platí za nejrychlejšího muže planety. Tedy alespoň co se sprintu na sto metrů týče. Jenže to má na nohou nejmodernější nánožní aparáty od výrobce s lítou kočkovitou šelmou ve znaku. Teď rychlonohému Jamajčanovi začíná šlapat na paty jistý Brit ‒ a má u toho nazuté lyžařské skořepiny.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kdo někdy zkusil učinit v přezkové lyžařské obuvi něco jiného než sjezd, ví, že třeba taková chůze je v nich více než náročná, svou realizací se spíše blížící nemožnosti. Chůze v lyžácích přináší každoročně v lyžařských střediscích i velké množství nepěkných úrazů. Co je pro jednoho nepříjemností, může být pro druhého výzvou. Max Willcocks z Velké Británie by mohl vyprávět.

Ultra výzva opět rozbíjela hlavy. Za 30 let zlomilo peklo jen 14 lidí

Max se stal nedávno novým držitelem světového rekordu v běhu na 100 metrů v lyžácích. Čtyřiatřicetiletý atlet není ve skutečnosti žádný sprinter, ale zapřisáhlý ultramaratonec, nicméně žádná bláznivá výzva mu zřejmě není cizí. Vybral si nejpohodlnější lehkou a flexibilní lyžařskou botu, kterou na trhu našel, a dal se do práce. Ne ovšem, že by v lyžácích zrovna trénoval. „Věnoval jsem se svému obvyklému běžeckému tréninku a skialpinismu, nedělal jsem žádné specifické přípravy. Před samotným rekordem jsem v botách běžel vlastně jen jednou. To jsme utíkali před ostrahou lanovky, když jsme jezdili v noci," vypráví se smíchem rekordní Max.

Max rozdrtil existující rekord jistého Němce a překonal jej o více než tři a půl vteřiny. Nový rekord zní na úctyhodných 14 vteřin a 9 setinek. Guinnessova kancelář už potvrdila platnost pokusu a jeho zápis do své knihy rekordů. Tady by mohl příběh končit, ale zdaleka ještě nekončí. Stávající světový rekord by totiž hravě překonal i pokus Maxovy kolegyně Emmy Kirk-Odunubiové. Ta stovku zvládla za 16.86 vteřiny a stala se tak nejrychlejší ženou světa na 100 metrů v lyžácích. Ani ona se nevěnovala žádnému specifickému tréninku a v době rekordu byla ve fázi přípravy na městský maraton.

Max i Emma pracují ve firmě specializující se na lyžařskou obuv a profesionální poradenství v tomto oboru. Svět lyžáků jim tedy nebyl úplně cizí a jejich výkony určitě dodají váhu i jejich byznysu. Oba se ale shodují, že tímto jejich výkony bez kopců, sněhu a lyží nejspíš končí.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce