Rubriky:

Odjinud

Maratónská uprchlice z Etiopie byla nalezena mrtvá v Paříži

10. prosince 2017 07:59 - Paříž

V roce 2011 uprchla Zenash Gezmuová ze své rodné Etiopie, aby mohla vést šťastnější život v Evropě, ve Francii. Tvrdě pracovala a trénovala v naději, že jednou bude moci svou novou domovinu také reprezentovat. K naplnění jejích snů ale už nedojde. Zenas Gezmuovou našli mrtvou v jejím bytě na předměstí Paříže. Indicie ukazují jednoznačně na vraždu.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Typický den etiopské běžkyně začínal budíčkem v pět hodin ráno a brzy nato prvním tréninkem. Pak odcházela Zenash pracovat do nedalekého hotelu jako pokojská. Dřela do úmoru, aby si vydělala v přepočtu alespoň 5500 korun týdně, z nichž mohla pokrýt své životní náklady a čas od času poslat i nějaké peníze domů, do Etiopie. Věřila, že si v budoucnu bude vydělávat lépe a tím, co ji baví nejvíce ‒ totiž běháním. Už se tak nikdy nestane.

Kvůli ženám skočil z balkónu. Druhé olympijské zlato překazila smrt

Policie v souvislosti s vraždou Etiopanky zadržela muže pocházejícího z téže země, který se následně přiznal, že ženu rdousil polštářem a tloukl jejími vlastními trofejemi ze závodů. Jaký byl mezi oběma vztah, agentury neuvádějí.

Suite au décès de notre amie Zenash, nous lançons une cagnotte pour aider la famille dans l'organisation des obsèques et le rapatriement du corps.

Zveřejnil(a) Stade Français Athlétisme dne 4. prosinec 2017

Zenash pracovala na tom, aby získala francouzské občanství. Přeci jen chtěla reprezentovat. Zkoušela podstoupit i příslušné testy, ale její francouzština zatím nebyla na takové úrovni. Ve Francii už ale mezitím stačila zvítězit v několika půlmaratónech, krosech a bezpočtu desetikilometrových závodů. Třikrát také vyhrála Marathon de Senart a do povědomí se zapsala i šestým místem z maratónu v Amsterdamu z předchozího roku.

29letá běžkyně dosáhla svého rekordního času na maratónské distanci 2:32:48. „Byla to zdrženlivá žena se silným charakterem. Pro jedny byla mladší sestrou, pro druhé tou starší, vždy jednou z nás," řekl médiím její bývalý trenér.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce