Příbram - Brno 1:1Příbram ani pod novým koučem na výhru nedosáhla. Bod je málo i pro Zbrojovku

27. Texl 0 : 1
55. Voltr 1 : 1

Záchranářský souboj v Příbrami skončil remízou 1:1. Brno mělo více šancí, ale domácí podržel gólman Šiman, při několika pokusech se vyznamenal i jeho brněnský protějšek Berkovec. Nový kouč Středočechů Valachovič se tak výhry nedočkal. Pro domácí, ale i hosty, je nerozhodný výsledek spíš ztrátou než ziskem. V jejich postavení na sestupových místech v tabulce nic neřeší.

Hráči Brna se radují z úvodního gólu.

Zbrojovka začala aktivněji a už v 7. minutě Fousek parádní střelou protáhl Šimana. Také další minuty patřili hostům, kteří dobře kombinovali, ale k zakončení se dostávali sporadicky. V 19. minutě po závaru v domácí šestnáctce doklepl Pachlopník míč do sítě. Radost hostí trvala jen krátce. Situaci dobré čtyři minuty zkoumal VAR a pro ofsajd nakonec gól anuloval.

Hosté zasloužené odměny dočkali o deset minut později. Pachlopníkův trestný kop nadzvedl Nový směrem k vlastní bráně, u vzdálenější tyče byl zcela nepokrytý Texl a usměrnil ho do sítě.

Domácí Jako by se po sérii brankových přídělů báli jít do ofenzívy. Jejich hra vypadala hodně chaoticky a na náhodu. Ke střele se dostal jen Pilík z trestného kopu, branka mu však byla malá. Když už se povedla slibná akce a Voltr poslal přihrávku před branku Zbrojovky, Antwi ani Nový nedokázali zakončit.

Za snahu jen vyrovnání

Do druhé půle vstoupili opět lépe hosté a Fousek z trestného kopu znovu vyzkoušel pozornost Šimana. Pak si ale domácí zřejmě vzpomněli na důrazná slova nového kouče Valachoviče a zvýšili obrátky především směrem dopředu.

Po deseti minutách zahrával Pilík rohový kop, Zorvan na bližší tyči míč hlavou prodloužil a Voltr u vzdálenější hlavou vyrovnal. Hosté odpověděli rychlou akcí na jejímž konci byl Texl, ale tentokrát Šimana nepřekonal.

Příbram hostila ve 24. kole Fortuna ligy Brno

Příbramští získali kontrolu nad zápasem a mohli se radovat z druhého gólu. Zorvan našel volného Cmiljanoviče, který vypálil a někteří domácí hráči už viděli míč v síti. Berkovec v bráně ale předvedl skvělý zákrok a balon vytlačil na roh. Krtáce na to ho zastoupil Gajič a uklidil míč těsně před Pilíkem do bezpečí.

Oba týmy si uvědomily, že remíza pro ně nic neřeší a pustily se do útočení. Proti změně skóre byli oba gólmani. Šiman zlikvidoval nebezpečné střely Moravce a Růska, Berkovec tváří v tvář Antwimu zlikvidoval jeho šanci.

Fotbalisté Příbrami se radují z vyrovnávací branky

Na posledních pět minut přišel mladší bratr Oliviera Kingueho Steve, takže poprvé vedle sebe v lize nastoupila africká bratrská dvojice. V samém závěru měl po rohovém kopu na hlavě tři body Růsek, ale těsně minul branku. Při tlaku Brna pálil za šestnáctkou Endl, ale opět vynikl Šiman.

4. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Branky: 55. Voltr - 28. Texl. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Antoníček - Hrubeš (video). ŽK: Rezek, O. Kingue, Nový - Záhumenský. Bez diváků.
Příbram: Šiman - Nový, Kvída, O. Kingue, Cmiljanovič - Tregler - Pilík, Zorvan (86. S. Kingue), Rezek, Antwi (80. Vávra) - Voltr (86. Dočekal). Trenér: Valachovič.
Brno: Berkovec - Endl, Pernica, Gajič - Moravec, Pachlopník (82. Hladík), Bariš, Texl, Záhumenský - Fila (67. Růsek), Fousek (67. Reiter). Trenér: Dostálek.