Olomouc - Vítkovice 1:4Hokejisté Vítkovic vyhráli díky vydařené třetí třetině v Olomouci

13. Kolouch 1 : 0
20. Guman 1 : 1

Hokejisté Vítkovic vyhráli v 51. kole extraligy díky vydařené třetí třetině v Olomouci 4:1 a zabrali po dvou porážkách. Ve vzájemných duelech uspěli potřetí za sebou. Hanáci naopak prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Hráči Vítkovic se radují z výhry.

Domácího brankáře Lukáše prověřilo hned ze začátku tečované nahození Solovjova, proti kterému předvedl netradiční, ale úspěšný zákrok. První velkou šanci Olomouce měl ujíždějící Klimek, byl však v samostatném úniku faulovaný a nezakončil přesně. Domácí šli do vedení z následné početní výhody, když Kolouch nabral ve středním pásmu rychlost, přešel přes bránícího hráče a prostřelil brankáře Dolejše.

Hostující gólman zvládl následné přečíslení dvou proti jednomu a střelu Olesze vykopl betonem. Minutu před koncem první třetiny Vítkovice srovnaly, střelou z osy hřiště se po nenápadné akci prosadil Guman.

Petr Kolouch z Olomouce, autor gólu.

První šanci druhé třetiny obstaral v extralize debutující Brož, jehož střela z mezikruží proletěla těsně vedle tyče. Vítkovice ve druhé třetině několikrát těžily ze střídačky u útočné modré čáry a dostaly Olomouc pod tlak, během kterého byly nejblíže brance dva pokusy Kocha. Lukáš však pokaždé úspěšně zasáhl a udržel remízový stav.

Těsně vedle vzápětí zakončovali také hostující Illéš a domácí Olesz. Hruškovo zakončení v úniku dvou proti jednomu pak pokryl v lapačce olomoucký brankář Lukáš. Přesně minutu před koncem druhé třetiny stálo při Vítkovicích štěstí, tečovanou střelu Dujsíka zastavila až horní tyč Stezkovy branky.

Šťastný odraz hrál roli také na začátku třetí třetiny, kdy se puk zpoza branky odrazil přímo na hůl Illéše, který jej posunul za záda nic netušícího brankáře Lukáše a otočil stav zápasu na stranu Vítkovic. Znovu srovnat mohl olomoucký Navrátil, jenže Stezka jeho pokus pokryl. Hosté se poté dokázali prosadit ve vlastním oslabení a odskočili Olomouci na rozdíl dvou branek. Po svém návratu z trestné lavice totiž domácím ujel Guman a překonal Lukáše podruhé.

Zaskočení olomoučtí hráči se už k další šanci nedostali, naopak počtvrté inkasovali. Po individuální akci se dostal až před Lukáše Hruška a překonal olomouckého brankáře pokusem mezi betony.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Kolouch (Ondrušek, Lukáš) - 20. Guman (M. Kalus, Marosz), 43. Illéš (Plášil), 46. Guman, 58. J. Hruška. Rozhodčí: Šír, Horák - Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sestavy:
Olomouc: Lukáš - Rašner, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček - Bambula, Klimek, Kunc - V. Burian, J. Knotek, Kusko - Olesz, Navrátil, Kolouch - Lichanec, V. Brož. Trenéři: Moták a J. Tomajko.
Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Solovjov, J. Stehlík, Pedan, L. Kovář, Koch, Plášil - M. Kalus, Marosz, Guman - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Lednický, J. Hruška, Bernovský - Plášil, Flick, R. Bondra. Trenér: Holaň.