Sparta - Rangers 0:0Letenští se rozbili o skotskou zeď, bitva o postup pokračuje

Dobývání skotské zdi, takové bylo třetí vystoupení pražské Sparty ve skupině C fotbalové Evropské ligy. Pražané v něm remizovali s Glasgow Rangers 0:0. Letenští tak mají na kontě čtyři body a za dva týdny nastoupí právě na půdě skotského soupeře.

Bohužel jsem selhal, nechápu, proč jsem dneska přestřelil. Hroutit se z toho ale nebudu, říká Jan KuchtaVideo: Sport.cz

Předpoklady se naplnily, Krejčí a Haraslín v domácí sestavě nadále chyběli. I bez opor se domácí mohli rychle ujmout vedení, jenže brankář Butland se vytáhl proti ráně Birmančeviče i Laciho dorážce.

Sparta byla aktivní, soupeře zatlačila. Další šanci měl opět Laci. Utrpěla také ztrátu, když musel střídat zraněný Preciado. Příležitostí přibývalo, Birmančevič trefil boční síť. Rangers spoléhali na hrotového útočníka Desserse, příliš často ho však nenacházeli. Výkon Sparty v prvním poločase byl dominantní, k otevření skóre však nevedl.

V nástupu do druhé půle domácí podržel gólman Vindahl, když se před ním Dessers ocitl úplně sám. Pražané pak dál útočili, dobývání koncentrované defenzivy však už bylo o něco komplikovanější.

Veljko Birmancevic v zápase Evropské ligy proti Rangers

Sestavu postupně přišli občerstvit Olatunji, Sadílek a Pešek, do hry se však stále častěji dostávali i hosté. Lammers měl na kopačce gól, Vindahl se opět vytáhl. Pereira pak dokonce trefil břevno jeho branky.

Zatímco první poločas jasně patřil Spartě, ve druhém už byli hosté i podle statistik aktivnější. Přesto mohli Letenští vyhrát, jenže Olatunji nedokázal během pětiminutového nastavení najít před prázdnou brankou Peška. A protože ani exslávista Sima se v dresu Rangers neprosadil, zápas skončil bez branek.

Před dvěma lety Sparta v Evropské lize Rangers doma porazila 1:0 díky Hanckově trefě, tentokrát jí aspoň jeden šťastný hrdina chyběl. Ve hře o postup však nadále zůstává.

Utkání 3. kola skupiny C fotbalové Evropské ligy:
Sparta Praha - Glasgow Rangers 0:0
Rozhodčí: Stegemann - Dietz, Günsch - Storks (video, všichni Něm.). ŽK: Panák - Cantwell, Souttar, Goldson, Sima. Diváci: 18.250.
Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Sörensen - Preciado (26. Wiesner), Kairinen, Laci (66. Sadílek), Ryneš - Karabec (65. Olatunji), Birmančevič (75. Pešek) - Kuchta. Trenér: Priske.
Rangers: Butland - Tavernier, Souttar, Goldson, Davies - Lundstram, Raskin - Cantwell (64. S. Wright), Lammers, Sima - Dessers (74. Danilo). Trenér: Clement.