Vallecano - Barcelona 1:1Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pouze remizovali

Fotbalisté Barcelony ve 14. kole španělské ligy remizovali 1:1 na hřišti osmého Vallecana. Obhájcům titulu zachránil alespoň bod vlastní gól z 83. minuty, který si vstřelil obránce Florian Lejeune. Katalánci se propadli na čtvrté místo o skóre za Atlético Madrid, které doma zdolalo 1:0 Mallorcu.

Fermin Lopez z Barcelony se snaží obejít Kika Pereze z Raya Vallecano.

Vallecano vedlo od 39. minuty, kdy López otevřel skóre prudkou střelou z 25 metrů. V závěru ale Lejeune při snaze odkopnout Raphinhův centr poslal míč do vlastní sítě. Barcelona neporazila neoblíbeného soupeře popáté v řadě.

Atlético potvrdilo stoprocentní domácí bilanci, v aktuální sezoně vyhrálo všech sedm ligových duelů před svými fanoušky. Jediným střelcem utkání se sedmnáctou Mallorcou byl útočník Griezmann, s devíti trefami druhý nejlepší střelec soutěže. Francouzský reprezentant v 64. minutě zužitkoval hlavou Hermosův centr z levé strany. Kapitán Atlética Koke oslavil vítězstvím rekordní 600. soutěžní start za klub.